Strona głównaRemontyCała prawda o wkrętarkach

Cała prawda o wkrętarkach

Dobra wkrętarka to narzędzie na wagę złota. Nie trzeba być zawodowym majstrem, żeby docenić korzyści, jakie niesie za sobą współpraca z tym jakże wszechstronnym narzędziem. Jeśli zastanawiasz się nad modelem idealnym dla Ciebie – zapraszamy do zapoznania z niniejszym artykułem.

Rodzaje wiertarek

Wśród dostępnych urządzeń wyróżnić można wiertarki ręczne, które są urządzeniami manualnymi – działają za pomocą pracy ludzkich rąk. Co prawda sprawdzą się do wykonania prostych otworów w tworzywach sztucznych lub miękkim drewnie, jednak znacznie lepiej poradzą sobie z nimi wiertarki i wkrętarki z oferty Bricomarche.pl zautomatyzowane. Mowa tu o kompaktowych wkrętarkach o niewielkich rozmiarach, zasilanych przy pomocy baterii. To idealne narzędzie do wszelkich drobnych, przydomowych prac, takich jak dokręcenie śrubek, powieszenie zdjęć, czy scalenie drewnianych elementów.

Nieco bardziej zaawansowanym od poprzednika urządzeniem jest wiertarko – wkrętarka, która dzięki połączeniu tych dwóch funkcji, stała się urządzeniem praktycznie niezastąpionym. Możliwość wiercenia otworów okaże się przydatna zarówno podczas zaawansowanych remontów, jak i wszelkich prac renowacyjnych – wystarczy wyposażyć się w odpowiednie nakładki. Zalety wiertarko-wkrętarki docenią konstruktorzy i majsterkowicze, gdyż pomoże starannie wykonać wszelkie otwory, czy precyzyjnie oczyścić powierzchnie płaskie. Dużym plusem jest możliwość regulacji prędkości oraz obrotów, dzięki którym praca może przebiegać niezwykle dokładnie.

Za co kochamy wkrętarki?

Jeśliby szukać najbardziej uniwersalnego narzędzia wszech czasów, wkrętarka z pewnością zdeklasowałaby większość konkurencji. Nic w tym dziwnego, gdyż na próżno szukać w niej jakichś wad, czy minusów. Wiertarki i wkrętarki to urządzenia do zadań specjalnych. Modele akumulatorowe zachwycają tym, że nie potrzebują źródła zasilania, by sprawnie działać. To idealne rozwiązanie, jeśli planujemy montaż w trudno dostępnym miejscu lub zwyczajnie nie lubimy towarzystwa topornego kabla.

Tym, co powinno determinować wybór upragnionego modelu, jest jego moc. Parametr ten świadczy o możliwościach urządzeniach – długości czasu pracy oraz tego, z jakimi materiałami jest sobie w stanie poradzić. Wyższa moc to wyższa sprawność i większa liczba wykonanych zadań. Oprócz  mocy kluczowe dla urządzenia jest napięcie. Wiertarki i wkrętarki z oferty Bricomarche.pl o napięciu kilkunastu V, sprawdzą się przy profesjonalnych pracach budowlanych, takich jak wiercenie otworów w ścianach, czy murach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne