Strona głównaMebleCo należy wiedzieć o sofach

Co należy wiedzieć o sofach

Wprowadzasz się do nowego mieszkania i potrzebujesz kupić meble? Albo znudziły Ci się stare i chcesz coś w końcu zmienić w Twoim domu? Masz bardzo duże pole wyboru, co z jednej strony jest pozytywne, ale z drugiej może sprawiać problemy. W obecnych czasach mamy tysiące możliwości i trudno podjąć decyzję. Stół dębowy, a może jakiś inny? Kanapa klasycznie czarna, a może zaszaleć i zdecydować się na modną zieleń? Duży wybór sprawia, że musimy odpowiedzieć sobie na dużą ilość pytań. Kupowanie mebli to temat rzeka, więc dzisiaj zawęzimy go jedynie do sof.

Ktoś może zapytać: na czym polega problem w kupnie sofy? Wszystkie są podobne, różnią się tylko kolorem. Otóż, nie do końca tak jest. Trzeba zwrócić uwagę na jej wymiary, wygodę, funkcjonalność, możliwość czyszczenia, a także dopasowanie do reszty mieszkania. Inne kanapy są przeznaczone do zwykłych mieszkań, a inne do nowoczesnych powierzchni czy loftów. Tutaj postaramy Wam się przybliżyć najważniejsze aspekty, dotyczące wyboru sofy.

Mieszkasz w kawalerce, a może w dużym domu? To spora różnica, bo jeśli masz małą powierzchnię do zagospodarowania, to od razu odpadnie połowa kanap do wyboru. Ciekawym rozwiązaniem będzie narożnik. Wykorzysta on maksymalnie miejsce w pokoju, ale nie nadaje on się do bardzo małych salonów. Jeśli taki posiadamy to możemy wybrać małą, dwuosobową sofę. W przypadku domu, w którym możemy nie przejmować się wielkością mebli, będziemy mieli pole do popisu. Tutaj możemy rozważyć ilość domowników i czy często będziemy zapraszać gości. Część sof ma funkcję spania, to wygodna alternatywa dla pokoju gościnnego.

Lubisz czystość? Postaw na sofę, którą łatwo czyścić. Jest to rozsądne rozwiązanie dla osób, która mają kilkuletnie dzieci lub zwierzęta. Przedszkolaki lubią mazać po ścianach, ale również po meblach. Co gorsza dużo ich zabaw opiera się na używaniu mazaków, farb, różnego rodzaju plastelin itd. O czystość trudno zadbać również właścicielom psów, które uwielbiają wnosić do mieszkania błoto z ogródka. W takich przypadkach koniecznie zdecyduj się na sofę, której tapicerka ułatwia utrzymywanie w czystości. I pamiętaj, że nie tylko dzieci i zwierzęta brudzą.

 

Co należy wiedzieć o sofach?

Sofa powinna ładnie wyglądać i komponować się z resztą salonu. Równie ważna o ile nie ważniejsza, jest jej wygoda. Komfort użytkowania może być dla każdego zupełnie różny. To trochę jak z gustami. Jednemu będzie pasowało to, innemu tamto. Osoby wysokie będą preferowały nowoczesne sofy (np. https://www.najmeble.pl/kategoria-produktu/nowoczesne-sofy-i-kanapy/), w których siedziska są głębokie. Wtedy ich nogi znajdują lepsze oparcie. Osoby średniego wzrostu lub niskie zdecydują się na kanapy z płytkimi siedziskami. Oprócz siedziska należy zwrócić uwagę na wysokość oparcia, tak żeby cały kręgosłup znajdywał oparcie. Tu również znaczenie ma wzrost użytkowników. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wypróbowanie kanapy przez wszystkich domowników. Wtedy wybierzecie sofę, która będzie uniwersalna, a nie komfortowa tylko dla niektórych.

 

Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać przy wyborze sofy to wymiary pomieszczenia, w którym będzie się ona znajdowała, jej styl, wygoda, a także funkcjonalność. Im większy salon, tym większa sofa. Przed zakupem dokładnie wymierz miejsce, w którym ma znajdować się ten mebel. Kwestia stylu to sprawa oczywista. Musi on pasować do salonu i reszty mebli. To czy zdecydujesz się na styl skandynawski, glamour czy klasyczny to już Twoja indywidualna sprawa. Zwróć uwagę na to, żeby sofa była łatwa do czyszczenia. Dzięki temu dużej posłuży domownikom. Jeśli nie masz pokoju gościnnego, to kanapa z funkcją spania pozwoli na goszczenie osób, które zostaną na noc. Na koniec podsumuję komfort użytkowania. Dużą rolę odgrywa tutaj siedzisko. Tak jak pisałem głębokie są przeznaczone dla osób wysokich, a płytkie dla tych niższych. Znaczenie ma również wysokość podparcia. Jeśli używasz kanapy jedynie do siedzenia, to może być ona twarda. Jeśli zamierzasz się na niej wylegiwać, to weź to pod uwagę i rozważ miększe rozwiązania.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne