Strona głównaUncategorizedCzy masz problem z gołębiami?

Czy masz problem z gołębiami?

Groźne gołębie

Wiele osób ma problem z gołębiami, które przesiadują na ich parapetach czy też na balkonie. Z pewnością chcemy unikać hałasu, brudu czy też chorób niebezpiecznych. Warto dowiedzieć się jak można sobie z nimi poradzić w sposób skuteczny. Musimy mieć świadomość, że gołębie przenoszą wiele bardzo groźnych chorób dla człowieka. Groźne są również wirusy znajdujące się w odchodach. Gniazda z kolei są pełne insektów jak i także larw. Zadbać dlatego warto o swoje zdrowie oraz nie doprowadzać do bezpośredniego kontaktu z gołębiami. Gdy gołębie upodobają sobie nasz parapet czy też balkon, to musimy się ich po prostu w jakiś sposób pozbyć. Okazuje się, że odpowiedzi na pytanie jak odstraszyć skutecznie gołębie po prostu nie ma. Jednak możemy się zapoznać ze sposobami na walkę z ptactwem, które są najbardziej popularne.

Sprawdzone sposoby na walkę z ptakami

Na pewno nie powinniśmy dokarmiać gołębi. Gdy ptaki są dokarmiane, to stają się bardzo leniwe i nie będą już samodzielnie poszukiwać pokarmu. W związku z tym przyzwyczają się do miejsca, w którym rozrzuca się im na przykład chleb. W takiej sytuacji jeszcze trudniej będzie ich się pozbyć. Do tego chleb dla ptaków nie jest pożywieniem zdrowym. Okazuje się, że dobrym sposobem na walkę z gołębiami jest drapieżnik. Sztuczny jastrząb czy też sztuczna sowa, który zamontowany jest na balkonie spowoduje, że nasz balkon czy też parapet będzie przez gołębie pomijany szerokim łukiem. Bardzo dobrym sposobem jest również puszczenie nagrań z odgłosami drapieżnych ptaków. Tak właśnie odstrasza się ptaki chociażby na lotniskach.

Kolejne świetne sposoby

Gołębie są także odstraszane przez ultradźwięki. Są one całkowicie niesłyszalne dla ludzi, ale dla ptaków wyjątkowo uciążliwe. Mowa nie tylko tutaj o gołębiach. Ultradźwięki również odstraszają skutecznie gryzonie. Jednak ta metoda budzi spore wątpliwości ze względu na to, że ultradźwięki mogą być szkodliwe dla naszych domowych zwierząt. Ostatnim sposobem są kolce na ptaki. Wydawać by się mogło, że kolce na ptaki to metoda bardzo drastyczna. Co więcej jest to metoda niehumanitarna. Jednak możemy wybrać kolce plastikowe. Nakleja się je na balustradę czy też na parapet. Ptactwo na nich nie usiądzie, a do tego nie zrobią sobie krzywdy. Powinno to być dla nas niezmiernie ważne. Nie chodzi przecież o to, aby ptaki zrobiły sobie krzywdę, a o to aby nie odwiedzały już naszego parapetu czy też naszego balkonu. Powinniśmy zwracać uwagę na to w jaki sposób pozbywamy się ptaków.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne