Strona głównaWnętrzaRola architekta wnętrz w projektowaniu naszej przestrzeni

Rola architekta wnętrz w projektowaniu naszej przestrzeni

Projektowanie naszego własnego wnętrza to wielka przygoda, ale niekiedy także spore wyzwanie. Jeżeli nie mamy doświadczenia w ustalaniu projektów wizualnych, a rozplanowanie przestrzeni to dla nas twardy orzech do zgryzienia, często szukamy pomocy profesjonalisty. Jaka naprawdę jest rola architekta wnętrz w projektowaniu przestrzeni? 

Architekt wnętrz — czym się zajmuje?

Architekt wnętrz to specjalista od projektowania przestrzeni wizualnych. Osoba z wykształceniem i doświadczeniem, która zawodowo zajmuje się między innymi pomocą w projektowaniu domów, mieszkań i powierzchni użytkowych, tak aby były one, jak najbardziej funkcjonalne. W jaki sposób może on realnie pomóc nam w urządzeniu wymarzonego mieszkania lub domu? Jako specjalista ma on ku temu wiele narzędzi.

Projektowanie wnętrza z profesjonalistą — czego się spodziewać? 

Profesjonalne projektowanie wnętrza zaczyna się od sporządzenia rysunku technicznego oraz dokładnych wytycznych, dotyczących rozplanowania przestrzeni. Następnie odbywa się realizacja założeń projektu, podczas której architekt wnętrz czuwa nad pracą innych osób. Należy pamiętać, że jego praca nie polega wyłącznie na dokonywaniu pomiarów technicznych i tworzeniu osnutych danymi wyliczeń. Jest to osoba, której celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie dla nas jak najbardziej odpowiednia i która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Wnętrze dobrze zaprojektowane przez architekta wnętrz powinno być przyjazne użytkownikom, przestronne, przytulne i nowoczesne.

O czym pamiętać podczas wyboru specjalisty?

Przede wszystkim o tym, że jest to osoba, której powierzamy zaprojektowanie naszej najbardziej prywatnej przestrzeni. Dlatego przed podpisaniem umowy dobrze odbyć szczerą rozmowę z wybraną przez nas osobą. W tym wypadku liczą się nie tylko kompetencje, ale także podejście do pracy i do klienta. Projektowanie wnętrz – Poznań, Warszawa, Kraków czy jakiekolwiek inne miasto, które stanie się naszym domem – powinno być powierzone osobie z dobrymi kompetencjami, ale także pasją i sercem do swojej pracy.

Jeśli zainteresowało Cię zagadnienie wyboru specjalisty od projektowania wnętrz  – zobacz więcej.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne