Strona głównaWnętrzaFolia elektryczna na okno — czym jest takie rozwiązanie?

Folia elektryczna na okno — czym jest takie rozwiązanie?

Folia LCD elektryczna na okno jest folią, która dzięki inteligentnemu sterowaniu zmienia swoją przeźroczystość. Dzięki niej możliwa jest zmiana szyby na całkowicie przeźroczystą lub nieprzezierną. Zapewnia to poczucie bezpieczeństwa oraz prywatności w domach, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Przy okazji takie rozwiązanie jest cenione za to, że prezentuje się w bardzo nowoczesny i estetyczny sposób. W jaki sposób działają folie elektryczne na okno? Jak wygląda montaż folii LCD elektrycznej na okno? Między innymi na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Folia LCD elektryczna na okno — metoda działania oraz montaż

Folia elektryczna na okno jest stworzona z ciekłych kryształów, które umieszczone są w matrycy polimerowej. Na przeźroczystość ma wpływ ich uporządkowanie — gdy pole elektryczne jest włączone, szyby stają się przeźroczyste. Gdy zaś odetnie się dopływ prądu, szyby robią się matowe i nieprzepuszczalne dla części światła. Folia LCD elektryczna na okno ma możliwość regulacji natężenia pola elektrycznego, dzięki czemu jest możliwa pełna kontrola nad przeźroczystością okna. Dla przykładu — przy 50% mocy pola, szyby stają się delikatnie mleczne, jednak da się przez nie dostrzec to, co jest na drugiej stronie.

Folie LCD elektryczne na okno są proste w montażu. Dzięki elastycznym materiałom można je dostosować do niestandardowych wymiarów z jednoczesnym zachowaniem jednolitego krycia na całej powierzchni szyby. Można je również zastosować do istniejących już okien przy pomocy folii samoprzylepnej.

Folia elektryczna na okno — bezpieczeństwo

Nie istnieją żadne przesłanki co do tego, by folia LCD elektryczna na okno stanowiła zagrożenie dla ludzi czy zwierząt. Jest wykonana z bezpiecznego tworzywa, które nie wypuszcza pola elektrycznego poza materiał. W przypadku uderzenia czy zbicia szyby, która jest pokryta folią, kawałki szkła nie odpadną, trzymając się w całości przy pomocy kleju do folii. Skutecznie blokuje również 99% światła UV szkodliwego dla zdrowia, a dodatkowo wygłuszają pomieszczenie, tworząc cichą przestrzeń do relaksu czy pracy. Jest również skuteczną ochroną przed podglądaniem — po wyłączeniu pola elektrycznego, staje się całkowicie matowa, nie ukazując niczego za sobą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne