Strona głównaOgródJak urządzić romantyczny ogród?

Jak urządzić romantyczny ogród?

Ogrody same w sobie kojarzą nam się z naturą, swobodą, pięknem przyrody, a zatem – z tym, co w życiu możliwie najbardziej romantyczne. Jeśli chcesz stworzyć w swoim ogrodzie kącik do wypoczynku niczym z ulubionych angielskich romansów, zadbaj nie tylko o jego roślinność, ale przede wszystkim o meble ogrodowe!

Jak zaaranżować rośliny ogrodowe w romantycznym stylu?

Ciężka praca przy sadzeniu różnych ciekawych odmian drzew, krzewów i kwiatów z pewnością opłaci się latem, kiedy będziesz wypoczywać wśród nich słuchając radosnego śpiewu ptaków i brzęczenia owadów delektując się słońcem i upajając zapachami przyrody. Romantyczne ogrody to oczywiście te zadbane – z ciekawymi nasadzeniami, równo przystrzyżoną trawą. Czasem jednak warto pozwolić przyrodzie robić swoje, na przykład wysiewając łąkę z kolorowymi kwiatami zamiast typowego strzyżonego co tydzień trawnika. Będzie kolorowo, korzystnie dla pszczół i łatwiej dla Ciebie! Postaw na różnobarwne kwiaty na rabatkach – nie tylko róże i hortensje, ale też lilie, bratki, niezapominajki czy lawendę. Im więcej kolorów i zapachów – tym większa różnorodność, a przy niej najłatwiej zatopić się we własnych myślach!

Jakie meble do romantycznego ogrodu?

Romantyzm w wydaniu ogrodowym kojarzy się często z paryskimi kafejkami – małe okrągłe stoliki, metalowe krzesła w białym lub czarnym kolorze, ozdobne gięte pręty i kolorowe poduszki na siedziskach. Czasami taka stylistyka wystarczy, by stworzyć romantyczne miejsce do wypoczynku na łonie przyrody! Można też postawić na wygodne wiklinowe fotele, które jak nic innego kojarzą się z sielskimi wakacjami u babci na wsi. Na stronie https://www.meble.pl/poradnik/ogrod-i-balkon/ można znaleźć mnóstwo ciekawych porad dotyczących aranżacji – zarówno gdy chodzi o wybór mebli, jak i optymalne wykorzystanie ładnej pogody do własnych celów z użyciem foteli czy leżaków. Sprawdź, które meble są najwygodniejsze, najbardziej wytrzymałe i najlepiej będą prezentowały się w Twoim domu, który charakteryzuje się przecież swoimi własnymi warunkami klimatycznymi.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne