Strona głównaOgródStylowe donice w ogrodzie

Stylowe donice w ogrodzie

Donice ogrodowe stanowią istotny element aranżacyjny niemalże każdego tarasu oraz werandy przed domem. Dzięki różnorodnym wzorom, kształtom i kolorom – zarówno ogród jak i cała przestrzeń przed domem zyskują unikalny charakter oraz indywidualny styl. To ważna i elegancka ozdoba, będąca wyjątkową i piękną częścią wystroju przed wymarzonym domem.

Duże donice ceramiczne

Kreując aranżację własnej przestrzeni ogrodowej, warto najpierw pomyśleć nad rodzajem roślin, drzew oraz kwiatów, które chcemy mieć przed domem. Dla mniejszych roślin wystarczą donice ogrodowe średniej wielkości, okrągłe, kwadratowe lub prostokątne, zaś dla większych kwiatów – warto zakupić większe, bardziej pojemne donice, które pozwolą roślinom na swobodny rozwój i rozrost.

Duże donice ogrodowe wykonane są najczęściej z gliny, szkliwionej ceramiki lub z plastiku i z pewnością różnią się od siebie sposobem wykonania oraz ceną. Jeżeli zależy nam na tym, aby były to przedmioty wieloletniego użytku w ogrodzie – warto oczywiście pomyśleć nad trwałym materiałem, który będzie dobrze zachowywał się zarówno podczas letnich upałów jak i podczas zimowych mrozów.

Dzięki donicom ogrodowym, takim jak np. https://onegarden.pl/donice-ogrodowe/21-donice-ogrodowe-degardo-storus-iii-granitowa.html można w łatwy i wygodny sposób wprowadzić do ogrodu różnorodne, barwne kwiaty, małe drzewka oraz egzotyczne rośliny. To wspaniały sposób na zróżnicowanie zielonej przestrzeń przed domem, a dzięki oryginalnym i różnorodnym rozmiarom oraz kształtom donic ogrodowych – każdy może znaleźć coś interesującego i pasującego do własnego domu.

Donica wyrażająca charakter ogrodu

Aby uzyskać gustowne połączenie elewacji budynku wraz z dodatkami wokół domu – warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Istotnym elementem jest chociażby właściwe dopasowanie kolorystyczne oraz odpowiednie połączenie obu stylów (domowego, jak i ogrodowego). Nowoczesne domy potrzebują bowiem nieco innej aranżacji ogrodu, czy tarasu, aniżeli domy góralskie wykonane z bali lub domy tradycyjne.

Wybierając odpowiednią donicę ogrodową, warto zastanowić się wcześniej, nad tym jaki efekt wizualny chcemy uzyskać i jak całościowo widzimy swój własny ogród. Można postawić na klasyczne donice w stylu greckim albo na finezyjne donice z ratanu lub z wikliny. Na miłośników ekskluzywnych rozwiązań czekają natomiast oryginalne donice ogrodowe w kolorze szafirowym lub marmurowe doniczki ogrodowe, w których niemalże każdy kwiat prezentuje się zjawiskowo i stylowo. Najkorzystniej, kiedy donice łączą w sobie przede wszystkim dobrą jakość, piękny design, praktyczną trwałość oraz wygodę użytkowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne