Strona głównaRemontyJaki samochód do przeprowadzki? 

Jaki samochód do przeprowadzki? 

Największym problemem podczas przeprowadzki jest transport rzeczy z punktu A do punktu B. Problem ten robi się jeszcze większy gdy chcemy przewieźć przedmioty o wyjątkowo dużych gabarytach takie jak meble. Jednak nie każda przeprowadzka wymaga transportu towaru o dużych gabarytach. Czasami wystarczającym rozwiązaniem jest zwykły samochód osobowy. Dlatego ważne jest dopasowanie pojazdu do rzeczy, które mamy zamiar przewieźć. 

Samochód osobowy

Transport rzeczy własnym autem jest niezwykle wygodny gdyż nie musimy kontaktować się z firmą zewnętrzną. Niestety takie rozwiązanie mocno nas ogranicza. W tym wypadku pomysł z przewożeniem mebli lub dużych sprzętów AGD zdecydowanie odpada. Jest to dobre rozwiązanie jeśli planujemy przeprowadzkę o niewielkiej odległości. Zazwyczaj przeprowadzka z wykorzystaniem samochodu osobowego oznacza wykonanie wielokrotne wykonanie tych samych kursów.

Samochód osobowy z przyczepą

Jeśli realnie myślimy o przetransportowaniu rzeczy o średnich gabarytach takich jak meble czy sprzęt AGD to interesującym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie przyczepy. Minusem tego rozwiązania jest fakt że wymaga co najmniej kilku kursów na tej samej trasie. Ponadto, mało kto dysponuje przyczepą a wynajem takiego sprzętu może być porównywalny z wynajęciem samochodu dostawczego. Trzeba mieć na uwadzę że maksymalny ciężar samochodu osobowego z przyczepą nie może przekroczyć 3,5 tony, ponadto pojazd musi być wyposażony w specjalny hak. 

Wynajem samochodu ciężarowego lub busa dostawczego

Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z firmy przeprowadzkowej dysponującej pojazdem zarejestrowanym jako ciężarowy (od 3,5 tony). Dzięki temu można przewieźć nawet sporej wielkości meble i sprzęty AGD bez konieczności wykonywania kilkukrotnych przejazdów. Ponadto, transport towarów w ten sposób jest znacznie bezpieczniejszy (mniejsze ryzyko uszkodzeń) niż w przypadku skorzystania z przyczepy. 

Niewątpliwie dużą zaletą skorzystania z usług firmy przeprowadzkowej jest pomoc w załadunku mebli oraz ubezpieczenie mienia podczas transportu.

Więcej na temat przeprowadzek na http://przeprowadzimy-cie.pl/ 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne