Strona głównaUncategorizedNa co zwrócić uwagę podczas wyboru grilla?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grilla?

Wraz z nadchodzącym sezonem wiosenno – letnim zdecydowana większość osób korzysta ze świeżego powietrza. Chętnie kupujemy grille węglowe, dzięki któremu możemy cieszyć się wspaniałymi smakołykami na świeżym powietrzu. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu takiego grilla? Jakie cechy powinien posiadać dobry i solidny grill? Czas się temu przyjrzeć.

Grill niezależny od pogody

Kupując grille węglowe zawsze warto sprawdzić, czy dany model posiada pokrywę z możliwością dopływu powietrza. Dlaczego jest to takie ważne? Spotkanie przy grillu będzie można zorganizować zawsze i wszędzie – dzięki temu, że powierzchnia grilla będzie chroniona przed deszczem. Dopływ powietrza to najczęściej małe dziurki, dzięki czemu dym nie będzie kumulował się w środku, a będzie mógł ulatywać do góry. Jedzenie grillowane nie będzie nasiąknięte dymem. Dopływ powietrza pomaga również w utrzymaniu właściwej temperatury grilla, a do tego nie będziemy mieli do czynienia z wybuchami ognia, jakie czasem mają miejsce przy otwartych paleniskach.

Do tego dzięki temu będzie można zdecydować się na jedną z metod grillowania – pośrednią lub bezpośrednią. Skoro już mowa jest o pokrywie grilla węglowego, to warto zatrzymać się dłużej nieco przy tym temacie. Nie tylko pokrywa, ale cały grill węglowy powinien być zabezpieczony przed korozją. Każdy grill powinien nam służyć przez kilka dobrych lat, żeby jego wartość zdążyła nam się zwrócić. Zabezpieczenie przed korozją to obowiązek. Żeliwo, stal nierdzewna lub emalia porcelanowa to takie najlepsze formy zabezpieczenia

Dodatkowe akcesoria

Jeżeli komuś zależy na tym, aby przyrządzać potrawy zgodnie z przepisem, to warto postarać się o grill węglowy, który będzie wyposażony w termometr. Dzięki temu będzie zawsze można kontrolować temperaturę, a co za tym dalej idzie – wszystko zostanie przyrządzone zgodnie z opisem.

Nie zawsze dołączony jest w zestawie, ale jeżeli już jest, to sprawdźmy czy ruszt jest chromowany. Niby jest to rzecz jak najbardziej oczywista, ale jak pokazuje praktyka – nie każdy producent bierze taką rzecz pod uwagę. Chromowany ruszt wytrzymuje przez długi czas – nawet przy intensywnym użytkowaniu – a do tego jest łatwy w czyszczeniu.

Ciekawe i polecane są te grille węglowe, które posiadają dodatkowe rączki i uchwyty, a także kółka. Dzięki temu będzie można przenosić grill w dowolne miejsce, jeżeli zajdzie taka konieczność. Jeżeli chodzi o uchwyty, to powinny one zostać ustawione w takim miejscu, aby tak łatwo się nie nagrzewały.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne