Strona głównaRemontyJak poradzić sobie ze sprzątaniem po remoncie?

Jak poradzić sobie ze sprzątaniem po remoncie?

Remont kojarzy się z dużą ilością kurzu, wszechobecnymi odpadami budowlanymi i ogólnym bałaganem. Żeby nowe wnętrze wyglądało tak jak sobie tego życzymy trzeba zwieńczyć remont gruntownym sprzątaniem. Jak sobie z tym poradzić, żeby wszystko błyszczało i jednocześnie wykończenie mieszkania nas nomen omen „nie wykończyło”. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek.

Pozbycie się kurzu

Jednym z zasad sprzątania po remoncie jest czyszczenie „z góry do dołu” co oznacza, że najpierw powinniśmy zacząć od sufitów, lamp, okien, karniszy oraz wszystko co jest położone ponad powierzchnią podłogi. Dopiero w drugim etapie należy przejść do czyszczenia podłóg.

Kolejna cenna wskazówka jest taka, żeby nie rozpoczynać czyszczenia podłóg na mokro. Najpierw trzeba usunąć zalegający kurz wcierając wszystko kilkukrotnie na sucho a dopiero w kolejnym kroku można skorzystać z czyszczenia na mokro.

Pozbycie się materiałów budowlanych

Charakterystyczną cechą sprzątania po remoncie jest to, że trzeba wynieść resztki materiałów budowlanych. Z reguły po remoncie zostają resztki farby, pozostałości po kafelkach, gruz, cegły, pozostałości po panelach podłogowych, resztki listew, zaschnięta gładź oraz dziesiątki innych odpadów budowalnych. Należy wiedzieć, że odpadów tego typu nie można wyrzucić do pojemnika na odpady komunalne. Dlatego trzeba zorganizować specjalny kontener, na którego można wrzucić odpady budowlane lub osobiście zawieźć odpady do miejsca utylizacji.

Samodzielne sprzątanie czy skorzystanie z pomocy firmy sprzątającej

Niektórzy decydują się na samodzielne sprzątanie po remoncie. Inni wolą skorzystać z usług firmy sprzątającej. Naszym zdaniem oddelegowanie tego zadania wyspecjalizowanej firmie jest rozsądnym rozwiązaniem, gdyż i tak trzeba ponieść koszty związane z organizacją utylizacji odpadów budowlanych. Wiele firm sprzątających załatwia ten problem za nas i jednocześnie oferuje kompleksowe wysprzątanie mieszkania lub domu po remoncie.

Taka pomoc jest szczególnie zbawienna, gdy potrzebne jest sprzątanie po budowie lub po wyburzaniu ścian. Samodzielne posprzątanie zalegającego pyłu tradycyjnym odkurzaczem może okazać się niemożliwe, natomiast ekipy sprzątające dysponują sprzętem dedykowanym do prac tego typu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne