Strona głównaWnętrzaNowoczesne obrusy do salonu to gwarancja estetyki i jakości.

Nowoczesne obrusy do salonu to gwarancja estetyki i jakości.

Czy nowoczesne obrusy do salonu to takie, które są wykonane maszynowo z wysokogatunkowych tkanin? Tak, ale nie tylko. Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz promują wzornictwo w postaci rękodzieła artystycznego. Powrót do stylu retro przywołał z przeszłości ręcznie robione szydełkiem obrusy i serwety. To nakrycia stołów na wyjątkowe okazje. Na co dzień dobrze komponują się z wystrojem wnętrza obrusy lniane albo bawełniane ozdobione kolorowym nadrukiem. Bardzo praktyczne a zarazem eleganckie są obrusy plamoodporne z tkanin syntetycznych.

Tradycja i nowoczesność

W dawnych mieszczańskich domach pośrodku salonu królował duży stół nakryty koronkowym obrusem. Współcześnie można odtworzyć ten klimat kupując w sklepie ręcznie robioną szydełkiem ażurową serwetę w kolorze białym, kremowym lub beżowym. To najlepszy sposób na stworzenie unikatowego wystroju o wysublimowanej estetyce. W takich nowoczesnych obrusach do salonu uzewnętrznia się połączenie tradycji z aktualnymi tendencjami do prezentowania autentycznego dzieła ludzkich rąk.

W przemyśle włókienniczym stosowane są technologie wykorzystujące zdobnictwo tkanin za pomocą haftów, oryginalnych ściegów, koronek i mereżek. W sprzedaży są nowoczesne obrusy do salonu wykonane z naturalnych tkanin wykończone ażurowo, haftem richelieu albo wstawkami materiału z nadrukiem. Na świątecznym stole najlepiej prezentuje się biały obrus z delikatnymi wystylizowanymi aplikacjami albo nawiązującymi do charakteru uroczystości. Na Wielkanoc mogą to być wiosenne kwiaty a na zimowe święta choinkowe gałązki z kolorowymi bombkami. W ten sposób nowoczesnymi obrusami do salonu podkreśla się tradycję corocznych obchodów świąt.

Eleganckie a zarazem praktyczne

Utrzymanie serwety stołowej w stałej czystości jest nieco trudne, gdy w domu pojawiają się często goście. Estetykę wyglądu stołu zakłóca każda kropla czerwonego wina, plama z sosu albo wylana odrobina pomarańczowego soku. Problem ten nie dotyczy osób, które wykorzystują nowoczesne obrusy do salonu mające właściwości plamoodporne. Charakteryzują się one tym, że specjalna powłoka chroni przed wchłanianiem substancji w strukturę włókien. Takie zabrudzenia da się natychmiast usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki. Po wypraniu serwety w niezbyt gorącej wodzie, po plamach nie zostaje ani śladu.

Wygląd nowoczesnych obrusów do salonu wykonanych z poliestru nie odbiega w niczym od wyrobów z tkanin naturalnych. Mogą być gładkie, wzorzyste, ozdobione koronką albo gipiurą. Są dekoracyjne i jednocześnie posiadają wysokie walory użytkowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne