Strona głównaRemontyOcieplenie celulozą

Ocieplenie celulozą

Odpowiednia izolacja budynku ma duży wpływ na komfort użytkowania budynku. Współcześnie na rynku budowlanym mamy wiele różnorodnych materiałów wykorzystywanych do izolacji. Tradycyjnym rozwiązaniem jest izolacja wełną mineralną lub styropianem. Ponadto, coraz częściej ekipy budowlane stosują piankę poliuretanową. Natomiast, mamy na rynku również nieco bardziej innowacyjne rozwiązania, które mają wiele zalet. Przykładem takiego rozwiązania jest ocieplanie za pomocą celulozy. Podstawowe informacje dotyczące docieplania metodą wdmuchiwania celulozy przedstawiamy w niniejszym artykule.

Zalety

Przede wszystkim natryskowe wdmuchiwanie celulozy zapewnia gwarancje szczelności i braku mostków termicznych. Takie materiały jak piana PUR lub celuloza to skuteczny i sprawdzony materiał powszechnie stosowany w budownictwie.

Wata celulozowa powstaje w wyniku recyklingu jako efekt przemiału makulatury. Dzięki czemu ocieplanie celulozą zdecydowanie wpisuje się w ekologiczne trendy. Warto podkreślić, że włókna są odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu nie ma podwyższonego ryzyka w kwestiach związanych z ognioodpornością.

Celuloza to nie tylko znakomite parametry izolacyjne, lecz także dobre właściwości akustyczne, dzięki czemu można cieszyć się przyjemną ciszą niezależnie od pory roku.

Bez wątpienią kolejną istotną zaletą jest kompromis pomiędzy jakością a ceną. Pewne i skuteczne rozwiązanie jakim jest ocieplanie celulozą charakteryzuje się konkurencyjną ceną w stosunku do pozostałych rozwiązań. Ponadto, inwestycja w wysokiej jakości ocieplenie budynku szybko zwraca się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Zastosowanie

Wdmuchiwanie celulozy jest stosowane do ocieplania ścian, stropów oraz dachów. Dzięki innowacyjnej metodzie wdmuchiwania materiału wata celulozowa jest w stanie dotrzeć do nawet trudnodostępnej wolnej przestrzeni. Ma to duże znaczenie, gdyż można łatwo uniknąć powstawania mostków termicznych, które często są przyczyną utraty ciepła w budynku.

Wełna celulozowa powszechnie cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Jest to materiał, dzięki któremu można uzyskać efektywną izolacje termiczną. Jednak kluczem do sukcesu jest znalezienie firmy, która rzetelnie wykona prace. W tym celu warto poszukać firm działających na lokalnym rynku, które mają odpowiednie doświadczenie w izolacjach natryskowych i wdmuchiwanych. Przykładowo w przypadku województwa podlaskiego możemy posłużyć się wyszukiwarką wpisując następujące frazy ocieplanie celulozą Bialystok lub ocieplanie celulozą Podlaskie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne