Strona głównaUncategorizedRolnictwo musi polegać na skuteczności pestycydów

Rolnictwo musi polegać na skuteczności pestycydów

W ciągu ostatnich lat wiele osób zajmujących się rolnictwem i produkcją żywności nauczyło się sporo o stosowaniu herbicydów i ich bezpieczeństwie.

Stosowanie herbicydów rośnie z dnia na dzień. Jest tak, ponieważ inne alternatywy w wielu przypadkach nie stanowią skutecznego i ekonomicznego substytutu herbicydów. Na skuteczność i bezpieczeństwo herbicydów duży wpływ ma gleba i klimat. Różnią się one znacznie w poszczególnych krajach, podobnie jak przepisy regulujące ich stosowanie. Herbicydy można stosować na blisko nasadzonych uprawach, gdzie nie można zastosować innych metod zwalczania chwastów, takich jak plewienie. W większości przypadków wystarczy jedno zastosowanie herbicydu, podczas gdy inne metody wymagają regularnego powtarzania tej czynności. Herbicydy są stosunkowo tanie i w długoterminowej perspektywie znacznie tańsze niż ręczne odchwaszczanie.

Środki ochrony roślin pomagają w rolnictwie

Pomagają w uprawach poprzez niszczenie chwastów, które powodują szkodliwe skutki dla plonów, takie jak konkurencja o wodę, składniki odżywcze i światło, ingerencja chwastów we wzrost roślin poprzez uwalnianie toksyn, modyfikacja temperatur gleby i powietrza oraz schronienie dla szkodników. Można je bezpiecznie stosować, ponieważ ręczne i mechaniczne usuwanie chwastów może niejednokrotnie zniszczyć plon, przykładowo zboża czy innych delikatnych roślin gęsto zasadzonych. Środki te są względnie bezpieczne na ziemiach, które mogą ulec erozji. Herbicydy różnią się znacznie składem chemicznym i stopniem zagrożenia dla środowiska. Powszechnie wiadomo, że głównym powodem występowania pozostałości niektórych herbicydów w wodach gruntowych i powierzchniowych było powszechne stosowanie środków ochrony roślin w dużych dawkach na twardych powierzchniach. Niemniej jednak, dopóki nie zostaną opracowane nowsze i bardziej specyficzne dla szkodników rozwiązania problemów związanych z zarządzaniem chwastami, takimi jak maruna bezwonna nadmorska, nadal trzeba będzie polegać na herbicydach w rolnictwie, leśnictwie i do innych celów, takich jak pielęgnacja trawników i ogrodów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne