Strona głównaWnętrzaModne trendy w sypialni

Modne trendy w sypialni

Urządzanie sypialni to przede wszystkim troska o komfort i zdrowy sen. To te argumenty powinny przyświecać przy wyborze stelaża, materaca, kołdry i poduszki. Ważny jest oczywiście też styl i kolorystyka, bo lubimy mieszkać ładnie. Pomimo popularności nowoczesnych – syntetycznych materiałów coraz bardziej widać powrót do naturalnych, ekologicznych rozwiązań. To właśnie sprawia, że odpoczywa się w najlepszych warunkach.

Postaw na naturę

Kołdry i poduszki mają naturalne lub sztuczne wypełnienie. Oczywiście każde z nich ma konkretne właściwości, inaczej oddziałuje na organizm, a tym samym wpisuje się w różne potrzeby. Warto jednak pamiętać, że jeszcze nie wymyślono sztucznego tworzywa, które by dorównało tym naturalnym. I dlatego właśnie wielu z nas sięga po modne od wieków poduszki półpuchowe, puchowe czy z pierza. Są to propozycje droższe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ale zapewnią niczym niezakłócony komfort snu. W tym wypadku także poszycie wykonane z jedwabiu lub doskonałej jakości bawełny, jak i wykończenie będą niezwykle istotne. Poduszka półpuchowa z pewnością stanie się ulubionym dodatkiem w sypialni.

Zalety poduszek z naturalnym wypełnieniem

Poduszka półpuchowa przede wszystkim zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Poza tym sprawia, że wilgoć jest odprowadzana od ciała i w związku z tym niezależnie od temperatury powietrza będzie nam po prostu komfortowo. Poduszka półpuchowa świetnie zatrzymuje ciepło, jest lekka i sprężysta. Tym samym świetnie dopasowuje się do kształtu ciała i stanowi doskonałe podparcie dla karku i barków. To może być zatem idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy z różnych względów szczególnie muszą dbać prawidłową pozycję ciała także podczas odpoczynku.

Zalety wypełnienia z półpuchu

Poduszka półpuchowa wypełniona jest specjalnym rodzajem pióra, a zwłaszcza jego dolnej części, w której znajduje się fragment twardego pióra i puch. To rewelacyjne połączenie, ponieważ sprawia, że całość jest elastyczna i ma właściwości charakterystyczne dla wyrobów z pierza dartego i puchu. Poduszka półpuchowa jest ciepła, ale gwarantuje cyrkulację powietrza. Jest również grubsza niż produkty z pierza dartego. By na dłużej zachowała swoje doskonałe właściwości, warto regularnie ją wietrzyć. Nie zaleca się prania w pralce, ponieważ proces może uszkodzić bęben, a problemem jest również dokładne wysuszenie wsadu. Można oczywiście skorzystać z ofert profesjonalnych firm, które zajmują się czyszczeniem  tego typu kołder i poduszek. To gwarantuje higieniczną czystość, co jest szczególnie ważne dla alergików.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne