Strona głównaBudownictwoSystemy wentylacyjne i stalowe nierdzewne systemy kominowe

Systemy wentylacyjne i stalowe nierdzewne systemy kominowe

W niniejszym artykule skupiamy się na wyjaśnieniu na jakie elementy warto zwrócić uwagę planując system wentylacyjny oraz przedstawiamy jakie rodzaje systemów wentylacyjnych są do wyboru. Poza tym przedstawiamy na co zwrócić uwagę wybierając systemy kominowe na przykładzie systemów kominowych nierdzewnych.

Systemy wentylacyjne

Systemy wentylacyjne wpływają na zdrowie i komfort mieszkańców. W uproszczeniu jest to dopływ świeżego powietrza z zewnątrz do wnętrza budynku, a także usuniecie „zużytego” powietrza na zewnątrz. Systemy wentylacyjne chronią przed wilgocią, a także, przed słabą cyrkulacją powietrza. Zapobiegają powstawaniu grzybów i bakterii, które prowadza do chorób, alergii i złego samopoczucia. Wpływa to także na utrzymanie dobrego stanu technicznego budynku. W przypadku prawidłowej wentylacji, zwalczamy pleśń, zaparowane okna, pęcznienie drewnianych elementów, mebli oraz podłóg.

Systemy wentylacyjne są planowane na etapie projektowania budynku. Etap ten składa się między innymi z rozplanowania przewodów wentylacyjnych, kratek wentylacyjnych oraz kominów. Ważna jest nie tylko ilość poszczególnych elementów, ale także ich lokalizacja oraz zastosowany materiał.

Systemy kominowe

Do wyboru jest co najmniej kilka różnych systemów kominowych. W tej krótkiej notce opisujemy systemy kominowe nierdzewne, które są z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym oraz w przypadku budynków jedno i wielorodzinnych. Charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, dobrą izolacją oraz stosunkowo prostym montażem. Dużą zaletą nierdzewnych systemów kominowych jest kompaktowa wielkość, która pozwala oszczędzić trochę powierzchni użytkowej. Co istotne systemy kominowe nierdzewne można zastosować, gdy chcemy przeprowadzić remont budynku np. z powodu uszkodzenia przewodu kominowego.

Wybierając systemy kominowe warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany (czy spełnia rygorystyczne normy jakościowe), warto także upewnić się, że pasuje z urządzeniem grzewczym (kompatybilność w kwestiach związanych z parametrami technicznymi) oraz przede wszystkim trzeba się upewnić, że całość jest zgodna z projektem komina. Dlatego też wybór systemu kominowego to zdecydowanie zadanie, w którym potrzebna jest pomoc fachowca z odpowiednim doświadczeniem.

Więcej na temat nierdzewnych systemów kominowych na https://www.schiedel.com/pl/systemy-kominowe-nierdzewne/

Podsumowując, zarówno wybór systemu wentylacyjnego jak i wybór systemu kominowego jest dosyć skomplikowanym zagadnieniem dla osoby, które nie interesuje się budową domów na co dzień. Dlatego wysoce rekomendowana jest konsultacja ze specjalistą architektem oraz kominiarzem, który pomoże w wyborze określonych rozwiązań rzetelnie prezentując zalety i wady poszczególnych możliwości

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne