Strona głównaMebleWymiary lady recepcyjnej dla hotelu

Wymiary lady recepcyjnej dla hotelu

W niniejszym artykule przedstawiamy niestandardowy mebel jakim jest lada recepcyjna. Stanowi on najważniejszy punkt pomieszczenia recepcyjnego, jednocześnie spełnia funkcje reprezentacyjną. Jak wybrać ladę recepcyjną tak jej użytkowanie było w pełni komfortowe? Zapraszamy do lektury.

Lada recepcyjna dla hotelu

Mówiąc o ladach recepcyjnych pierwsze zastosowanie przychodzące na myśl to oczywiście recepcja w hotelu. To właśnie hotelowe lobby stanowi prawdziwą wizytówkę hotelu i to właśnie tutaj goście spotykają się z pierwszym wrażeniem po przybyciu na miejsce. Dobrze dobrana lada recepcyjna potrafi skutecznie podnieść wartość hotelu w oczach gości.

Wymiary lady recepcyjnej w hotelu

Poza niewątpliwie ważną funkcją reprezentacyjną lada stanowi miejsce pracy dlatego powinna być funkcjonalna. Duży wpływ na komfortowe używanie lady w codziennej pracy ma jej wymiar. Blat od zewnętrznej strony zazwyczaj jest ustawiony na wysokości ponad 100 cm, tak aby goście stojąc mogli czuć się komfortowo. Jednocześnie po drugiej stronie mebel powinien stanowić funkcjonalne biuro w którym można bezproblemowo prowadzić różnego rodzaju prace.  Dlatego też wysokość lady po drugiej stronie jest nieznacznie niższa i rzadko przekracza 80 cm.

Szerokość lady również różni się po obu stornach. Blat przeznaczony dla gości zazwyczaj jest węższy od blatu dla pracownika. Zbyt szeroki blat mógłby utrudnić współpracę pomiędzy pracownikiem a gościem dlatego rzadko przekracza 40-50 cm. Często stosowane są bardzo wąskie blaty mające nawet 15-30 cm. Natomiast blat po stronie pracownika powinien zapewnić komfortowe warunku do pracy. Zależnie od potrzeb może mieć od 40 do 90 cm.

Dopełnieniem całości jest podświetlenie które poza funkcją dekoracyjną powinno dobrze doświetlać pulpit tak aby praca biurowa na ladzie była przyjemna zarówno dla pracownika jak i dla gości.

Podsumowując, wybierając ladę recepcyjną dla hotelu należy wziąć pod uwagę zarówno jej styl jak i wygodę użytkowania podczas codziennej pracy.

Więcej informacji na temat lad recepcyjnych na stronie: https://ameco.pl/oferta/meble-biurowe/lady-recepcyjne/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne