Strona głównaUncategorizedBaterie prysznicowe - jak dobrać właściwy model?

Baterie prysznicowe – jak dobrać właściwy model?

Natrysk jest urządzeniem, pozwalającym na uzyskanie znaczących oszczędności wody i przeznaczonej do jej ogrzania energii. Nie należy więc dziwić się temu, że jest to obecnie najczęściej spotykana w polskich domach instalacja, służącą utrzymaniu higieny. Najważniejszym jej elementem jest bateria prysznicowa. To ona pozwala na regulację przepływu wody, ustalanie jej temperatury, rozpoczynanie i kończenie kąpieli. Jakie powinny być kryteria jej wyboru?

Baterie prysznicowe – rodzaje

Podczas wyboru wyposażenia natrysku większość nabywców kieruje się estetyką poszczególnych rozwiązań oraz wygodą użytkowania. Różnorakie typy baterii prysznicowych, dostępnych na rynku, pozwalają na dokonanie zakupu sprzętu najbardziej odpowiadającego potrzebom danego miejsca oraz indywidualnym preferencjom kupującego.

Sprzęt ten różni się przede wszystkim rozwiązaniami konstrukcyjnymi, pozwalającymi na jego uruchomienie. Z tego punktu widzenia można wyróżnić baterie prysznicowe jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Teoretycznie to urządzenie z jednym uchwytem, pozwalające na płynną regulacje strumienia wody, jest wygodniejsze w użytkowaniu, jednak dla wielu osób, przyzwyczajonych do tradycyjnych rozwiązań, bateria prysznicowa dwuuchwytowa jest modelem preferowanym.

Sprzęt tego typu różni się również sposobem montażu. Współcześnie coraz częściej spotyka się konstrukcje, pozwalające na umieszczenie całej instalacji pod tynkiem. Rozwiązanie to odznacza się elegancją – nie są w jego wypadku widoczne rury, doprowadzające wodę, ani też sama konstrukcja baterii prysznicowej. Wadą jest natomiast konieczność zaplanowania prac, związanych z montażem, już na etapie budowy lub wykonania ich w trakcie poważniejszego remontu. Tradycyjne zestawy natynkowe, znacznie tańsze i łatwiejsze w instalacji, są w związku z tym w dalszym ciągu popularne.

Materiały używane do produkcji baterii prysznicowych

Na rynku dostępne są modele baterii, wytworzone z użyciem różnych technologii i z różnych materiałów. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie sprzętu do indywidualnych preferencji nabywców oraz stylu, w jakim urządzony jest dom. W praktyce w dalszym ciągu bateria prysznicowa najczęściej wykonana jest ze stali (często chromowanej), jednak osoby, które poszukują modeli z innych metali również bez problemu znajdą odpowiadające im rozwiązania. W handlu stosunkowo często można na przykład spotkać baterie wykonane z miedzi lub mosiądzu.

Różnorakie sposoby wykończenia pozwalają przy tym na uzyskanie wielu różnych stylizacji. Dzięki temu nabywca nie powinien mieć problemów z dopasowaniem baterii do preferowanego designu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne