Strona głównaBudownictwoHurtownia styropianu — gdzie kupić styropian w Szczecinie?

Hurtownia styropianu — gdzie kupić styropian w Szczecinie?

Wiosna i lato do dla wielu inwestorów etap, w którym mają już gotowy stan surowy zamknięty i mogę przejść do termoizolacji domu czy budynku. Dlatego też okres między wiosną i jesienią jest to czas, w którym możemy zaobserwować wzrost zainteresowania materiałami termoizolacyjnymi jak styropian, wełna, XPS czy pianka PUR. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie można kupić styropian oraz jaki jest koszt termoizolacji domu, sprawdź koniecznie ten wpis.

Cena styropianu

Ceny styropianu w ostatnich kilkunastu miesiącach miały etapy bardzo szybkich wzrostów. Wiązało się to zarówno z brakiem surowca do produkcji styropianu, jak i wzrostem samych kosztów transportu materiałów. Obecnie ceny styropianu w wielu miejscach są już ustabilizowane i ulegają niewielkim wahaniom. Dodatkowo zmniejszył się również problem z dostępnością samego styropianu w hurtowniach czy u producentów, co również miało wpływ na ceny styropianu w 2021 i początku 2022 roku.

Sama cena styropianu nie jest jednak tak ważna, jak całkowity koszt termoizolacji oraz jej efektywności. Wybór najtańszego styropianu o grubości 10 centymetrów może i zapewni nam niski koszt ocieplenia domu, jednak w porównaniu ze styropianem grafitowym o tej samej grubości otrzymamy zdecydowanie lepsze właściwości termoizolacyjne, jeśli zdecydujemy się na styropian grafitowy. Tu cena styropianu na pokrycie jednego metra kwadratowego będzie nieznacznie wyższa, ale w przeliczeniu na kolejne lata eksploatacji domu związanej z ogrzewaniem, koszt termoizolacji będzie malał w większym stopniu, jeśli wybierzemy droższy i lepszej jakości materiał.

Tani styropian — hurtownia styropianu w Szczecinie

Jest wiele miejsc, gdzie możemy kupić styropian, ale nie wszędzie znajdziemy go w tak atrakcyjnych cenach, jak w hurtowni styropianu w Szczecinie, gdzie możemy zamówić praktycznie każdy rodzaj styropiany w dowolnych ilościach. Hurtownia styropianu w Szczecinie oferuje sprawdzony styropian od największych producentów jak Swisspor czy Termoorganika, co pozwala nam wybrać materiały termoizolacyjne o najlepszych parametrach. Dzięki dużej sprzedaży styropianu hurtownia z dedykowaną ofertą materiałów do termoizolacji i wykończenia elewacji budynku może oferować nam produkty w niezwykle konkurencyjnych cenach.

Z tanim styropianem powinien wiązać się również tani system montażu oraz wykończenia elewacji budynku. Dla przykładu tani styropian EPS o grubości 20 cm wymaga o wiele grubszych kołków montażowych niż styropian grafitowy o podobnych właściwościach termoizolacyjnych, ale mniejszej grubości. Dlatego też pojęcie taniego styropianu jest względne i tu warto zaczerpnąć dokładnych informacji w hurtowni styropianu w Szczecinie, gdzie eksperci z dziedziny termoizolacji mogą wykonać dla nas kalkulację i wybrać styropian, który będzie nie tylko tanie w zakupie, ale również tani w montażu i eksploatacji. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić na kupnie styropianu w krótkiej i długiej perspektywie czasu.

Styropian 10 cm czy 20 cm?

Grubość styropianu jest bardzo często poruszana przez osoby niedoświadczone, które uważają, że im grubszy styropian tym ma lepsze właściwości termoizolacyjne. Tu jednak należy zwrócić uwagę na wiele rodzajów styropianu, gdzie przy tej samej grubości otrzymujemy inny parametr Lambda. Poza grubością samego styropianu równie ważna jest jego gęstość oraz sama struktura. Oczywiście lepszym wyborem będzie grubszy styropian, jeśli mamy na myśli grubości jednego gatunku styropianu. W tym miejscu jednak należy zaznaczyć, że wybór najlepszego styropianu, w momencie, gdy mamy duże okna dwuszybowe o słabych właściwościach termoizolacyjnych będzie mało optymalnym rozwiązaniem. Przy termoizolacji domu warto zadbać kompleksowo o jego wszystkie aspekty jak okna, elewacja oraz sposób wentylacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat styropianu oraz innych możliwości termoizolacji domu jak wełna czy pianka PUR, sprawdź koniecznie hurtownię styropianu w Szczecinie oraz sklep ze styropianem i materiałami do termoizolacji online, gdzie znajdziesz nie tylko materiały do termoizolacji, ale również wygodny kalkulator i wszelkiego rodzaju akcesoria budowlane.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne