Strona głównaUncategorizedCo należy wiedzieć o polarach roboczych? Czy polary robocze są oferowane przez...

Co należy wiedzieć o polarach roboczych? Czy polary robocze są oferowane przez sklep BHP?

Bluza polarowa potocznie nazywana polarem jest to element garderoby bardzo ceniony za swoje właściwości termiczne, gdyż znakomicie utrzymuje ciepło. Poza tym, cechy charakterystyczne dla bluz polarowych to świetna hydrofobowość oraz wygoda w codziennym użytkowaniu.

Gdzie wykorzystywane są bluzy polarowe?

Dzięki swoim właściwościom bluzy polarowe noszą wszyscy dla których komfort termiczny i wygoda są najważniejsze. Dlatego bluzy tego typu często widujemy w turystyce oraz podczas amatorskiego uprawiania sportów np. podczas jazdy na rowerze lub na nartach. Poza tym, polar wszedł już na stałe do katalogów z odzieżą roboczą. Bluzy tego typu są noszone na halach produkcyjnych i halach magazynowych. Ponadto, świetnie się sprawdzają jako dodatkowe ocieplenie pod kurtką podczas prac budowlanych wykonywanych na świeżym powietrzu.

Jakie normy powinna spełniać bluza polarowa?

Planując zakup odzieży roboczej, przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępna jest tak zwana odzież robocza, która nie wymaga stosownego atestu oraz odzież specjalistyczna, która musi spełniać liczne normy np. ISO. Przykładem odzieży, która podlega licznym wymaganiom są buty robocze. Natomiast polary robocze są tym elementem ekwipunku pracownika, przed którym raczej nie stawia się aż tak wielu wymagań. To, że możemy sobie pozwolić na zakup odzieży bez atestu, nie oznacza, że może to być odzież zaprojektowana dla konsumentów indywidualnych. Robocze bluzy BHP wyróżniają się nienaganną jakością wykonania oraz pewnymi dodatkami, które są pomocne lub konieczne w pracy np. odblaski, lub funkcjonalne kieszenie, wstawki przeciwdeszczowe, możliwość regulacji mankietów, możliwość regulacji długości za pomocą dolnego ściągacza.

Bluza polarowa to przykład bardzo uniwersalnej odzieży roboczej, która sprawdza się w wielu branżach. Z punktu widzenia pracodawcy, zapewnienie pracownikom profesjonalnej odzieży zapewniającej komfort i bezpieczeństwo to podstawa jakiej wymaga regulamin BHP oraz zdrowy rozsądek.

Sklep BHP oferujący wysokiej jakości bluzy polarowe to np. https://www.robartbhp.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne