Strona głównaRemontyWywóz odpadów po pracach budowlanych

Wywóz odpadów po pracach budowlanych

Po wykonaniu prac remontowych lub nawet po niewielkim remoncie powstaje dużo problematycznych odpadów. W szczególności wywóz gruzu wydaje się problemem, gdyż pod żadnym pozorem nie może trafić do pojemników na odpady komunalne. Odpowiedzią na ten problem są firmy specjalizujące się w wywożeniu i utylizacji gruzu. Co należy wiedzieć o takiej usłudze? Zapraszamy do lektury.

Proekologiczna i bezpieczna utylizacja gruzu.

Przede wszystkim utylizacja gruzu powinna być wykonana zgodnie z przepisami ochrony środowiska. Dokładniej mówiąc oznacza to, że odpady są prawidłowo zabezpieczone podczas transportu oraz przechowywane w legalnych miejscach do utylizacji tego typu odpadów. Odpady powinny być poddane recyklingowi w odpowiednio przystosowanej do tego celu instalacji.

Nie wyrzucaj gruzu do pojemników na odpady komunalne!

Kontenery na gruz w Warszawie oraz w innych miastach z reguły są potrzebne podczas wykonywania prac remontowych, w wyniku których powstają odpady wielkogabarytowe (głównie w postaci gruzu). Należy wiedzieć, że odpadów o dużych gabarytach nie wolno składować w przydomowych koszach a tym bardziej w pojemnikach na odpady komunalne. Dlatego też wykonanie remontu bardzo często wiąże się z koniecznością zamówienia kontenera do wywozu gruzu.

Oczywiście odpady powstałe podczas prac remontowych to znacznie więcej niż gruz. Bardzo często są to różnego rodzaju odpady, które ze względu na swoje właściwości (np. farby, lakiery, rozpuszczalniki, okleiny) nie powinny być umieszczane w standardowych pojemnikach – nawet jeśli są niewielkich gabarytów. Poza tym, wiele odpadów charakteryzuje się po prostu ponad przeciętnymi gabarytami – np. meble, zużyty sprzęt RTV i AGD, stolarka okienna i drzwiowa. Poza wyżej wymienionymi często wśród odpadów budowlanych można spotkać armaturę łazienkową, styropian oraz szeroko pojęty złom.

Podsumowując, pozbycie się odpadów budowlanych nie jest problematycznym obowiązkiem. Wystarczy zadzwonić do firmy oferującej wynajem kontenerów (np. kontener Warszawa) aby zorganizować profesjonalny i co najważniejsze zgodny z przepisami transport do miejsca utylizacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne