Strona głównaBudownictwoZalety domów modułowych

Zalety domów modułowych

Domy budowane w technologii modułowej są interesującym sposobem na realne obniżenie kosztów budowy. Oczywiście poza czynnikiem ekonomicznym postawienie na budowę modułową niesie za sobą również więcej korzyści.

Ekonomiczne i szybkie rozwiązanie

Domy modułowe powstają w fabryce produkcyjnej. Następnie są montowane w miejscu wyznaczonym przez inwestora.

Koszt budowy domu modułowego z reguły jest znacznie niższy w porównaniu z kosztami dotyczącymi inwestycji realizowanych w tradycyjnej technologii murowanej. Poza tym, nie bez znaczenia jest czas budowy. Dobry modułowe można postawić w zaledwie kilka dni lub ewentualnie kilka miesięcy. Tymczasem murowany budynek to kwestia kilku lat. Warto też zauważyć, że domy modułowe mogą być wznoszone o każdej porze roku pod warunkiem wylania płyty fundamentowej.

Ważnym aspektem jest fakt, iż domy modułowe do 35m2 nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki czemu inwestorzy nie muszą martwić się o dopełnienie licznych formalności, z którymi wiąże się ubieganie się o pozwolenie na budowę.

Pełen komfort i nowoczesny design

Niektórzy mogą się obawiać inwestycji w dom modułowy ze względu na potencjalnie niższy komfort podczas użytkowania. Tymczasem nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają zapewnić komfort na najwyższym poziomie. Mowa tutaj między innymi o systemie grzewczym, ograniczeniu strat cieplnych, regulacji poziomu wilgotności oraz wyciszeniu wnętrze względem hałasów dobiegających z zewnątrz.

Nie bez znaczenia pozostaje wygląd domów modułowych. Budownictwo tego typu charakteryzuje się bardzo nowoczesną stylistyką. Nowoczesne domy modułowe potrafią zachwycić oryginalną aranżacją, często nieco futurystyczną.

Podsumowanie

Podsumowując, domy modułowe to znakomite rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania aranżacyjne. Jest to praktyczny i rozsądny wybór. Innymi słowy można powiedzieć, że jest to najprostsza i najkrótsza droga do posiadania własnego domu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne