Strona głównaUncategorizedCzy domowe sposoby działają na pluskwy?

Czy domowe sposoby działają na pluskwy?

Pluskwy domowe żywią się ludzką krwią. Prowadzą nocny tryb życia i chowają się w ciągu dnia. Siedliskiem mogą być wszelkiego rodzaju pęknięcia i szczeliny w ścianach, podłodze, suficie, meblach. Najlepszym schronieniem jest kanapa lub materac w łóżku. Miejsce, w którym śpi człowiek jest miejscem na posiłek pluskiew. Nie musi długo czekać, aby napić się krwi. A po nasyceniu może szybko ukryć się w meblach tapicerowanych. Na stronach internetowych można znaleźć wiele domowych sposobów na pozbycie się pluskiew, większość z nich jest nieskuteczna. Dlatego jedynym ratunkiem jest skorzystanie z pomocy firmy specjalizującej się w dezynsekcji.

Gdzie mogą zagnieździć się pluskwy?

Pluskwy migrują przez piony, otwory, parkiet. Mieszkają w szczelinach, głównie przy łóżku. Ulubionymi siedliskami pluskiew są listwy przypodłogowe, gniazdka, przełączniki, kinkiety, puste przestrzenie pod wykładziną podłogową, tapety, książki, obrazy, zasłony i szafki. Są aktywne w nocy, ponieważ boją się światła. I nieprzyjemne nie tylko przez ukąszenia. Pluskwy niosą niebezpieczne infekcje – dżumę, tularemię, zapalenie wątroby typu B. U wielu osób dochodzi do ciężkich reakcji alergicznych na ukąszenie.

Domowe sposoby na pozbycie się pluskiew

Domowe sposoby mające na celu zwalczanie pluskwy nie są skuteczne, można usunąć 30% owadów, reszta przyzwyczai się do narzędzia, zyska więcej siły, odporność jeszcze bardziej się zwiększy. Jednak najczęściej wybierane są:

  • Generalne porządki to podstawa do eliminacji owadów, nie zapewni ich usunięcia, ale jest to pierwszy krok wykonywany przez większość ludzi.
  • Zastosowanie środka chemicznego dostępnego w sklepach. Jest to złe rozwiązanie, ponieważ trująca substancja uśmierci tylko niektóre pasożyty, te, które pozostaną, uodpornią się na środek i będą jeszcze trudniejsze do zlikwidowania. Spryskanie materaca może powodować jego trwałe uszkodzenie.
  • Prasowanie materaca żelazkiem. Wysoka temperatura niszczy pluskwy, ale musi być to zabieg kompleksowy, a nieprzeprowadzany w jednym miejscu. Pluskwy ukryte z szczelinach, listwach, będą się nadal rozmnażać. Żelazko może uszkodzić materac lub meble tapicerowane.
  • Pranie w wysokiej temperaturze. Jeżeli pluskwy przebywały tylko na ubraniach to pranie w 60 stopnia spowoduje ich zniszczenie, ale kanapy w takiej temperaturze nie można czyścić, dopuszczalna to 30 stopni, za mało, aby zabić pluskwy domowe. Poza tym żyją one również w innymi miejscach.
  • Kolejną często stosowaną metodą jest wygrzewanie miejsc bytowania pluskiew za pomocą parownicy. Metodę tę, szczególnie polecamy w miejscach składowania jaj.

Okazuje się, że domowe sposoby nie działają na pluskwy w takim stopniu, aby je całkowicie usunąć z domu, hotelu, pensjonatu itp. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest powierzenie odpluskwiania firmie zajmującej się profesjonalną dezynsekcją bez szkody dla ludzi i zwierząt domowych, a zabójczej dla pluskiew.

Więcej na temat zwalczania pluskiew domowych na stronie: https://prusator.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne