Strona głównaWnętrzaWystrój wnętrz - jak to ugryźć?

Wystrój wnętrz – jak to ugryźć?

W dzisiejszych czasach mając pieniądze zakup własnego mieszkania nie stanowi żadnego problemu – w niemal wszystkich większych miastach istnieje mnóstwo inwestycji, które dopiero co powstają, więc nie powinno być wyzwaniem skorzystaniem z ich usług. Prawdziwy problem rodzi się jednak, gdy już mamy wymarzone lokum, dostaliśmy klucz i… musimy jakoś je urządzić. Wykończenia wnętrz nie są czymś, na czym zna się każdy – dlatego też ludzie zazwyczaj do ich tematu podchodzą z dużą dawką ostrożności. To prawda, każdy z nas kiedyś marzył o własnym mieszkaniu i miał jakąś jego wizję. Było to jednak na tyle odległe, że nie musiał konfrontować jej z rzeczywistością. Aż do tej chwili. Jak zatem zacząć urządzać mieszkanie i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę?

Pośpiech złym doradcą

Podstawową rzeczą w procesie dekorowania własnego wnętrza jest zrozumienie, że czas nas nie goni – zamiast zatem kupować rzeczy impulsywnie i pod wpływem chwili, po prostu pomyślmy, czego potrzebujemy. Najlepiej jest zacząć od stworzenia własnej wizji kolejnych pomieszczeń – możemy przy tym spojrzeć na różnego rodzaju inspiracje, zarówno obecne w Internecie w postaci zdjęć, jak i w salonach meblowych w bardziej namacalnej formie. O ile w tym drugim przypadku jesteśmy w stanie powiedzieć wszystko o danej aranżacji, pierwszy powinniśmy traktować z lekkim dystansem – zdjęcia są bowiem odpowiednio ustawiane, a konkretne elementy na nich zawarte mogą rzeczywiście wyglądać dobrze, ale w praktyce nie sprawdzać się.

Zacznijmy zatem od określenia kolorystyki, która poniekąd zdefiniuje wygląd pozostałych elementów, w tym mebli. Dobierzmy odpowiednie panele podłogowe, pomalujmy ściany – te pierwsze kroki pozwolą nam pójść nieco dalej. Tutaj również kierujmy się przede wszystkim naszym gustem, ale weźmy też pod uwagę pomieszczenie. W łazience na przykład lepiej postawić na płytki, natomiast w salonie na ciemniejsze panele. Jasna kuchnia powinna się cechować większą ilością kolorów właśnie jasnych.

Nie róbmy wszystkiego sami

Naturalnym jest, że nie wszystko zrobimy sami – firma remontowa https://www.mababud.com.pl będzie zapewne działać w bardziej technicznych sprawach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zatrudnić dodatkowego specjalistę – projektanta wnętrz. Choć część osób uważa, że jeśli mieszkanie jest przygotowane przez niego traci swoją indywidualność i włożone serce, tak naprawdę nie ma bardziej mylnego stwierdzenia. Dobry projektant wnętrz połączy w sobie naszą wizję mieszkania, budżet, którym dysponujemy oraz praktyczność w jedną spójną kupę. My z kolei wcale nie powinniśmy się biernie przyglądać jego działaniom – wprost przeciwnie, aby uzyskać jak najlepszy efekt powinniśmy się udzielać, zmieniać, dodawać i zgłaszać swoje zastrzeżenia co do jego propozycji.

Bardzo rozsądnie jest również poprosić o pomoc bliskich, najlepiej tych, którzy niedawno kupili mieszkanie. Z pewnością wiedzą oni, jakie błędy sami popełniali, a w związku z tym pomogą nam ich uniknąć przy okazji urządzania i adaptowania własnego mieszkania http://www.mababud.com.pl/?page=cennik

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne