Strona głównaBudownictwoCzy ocieplenia wykonywane przy pomocy pianki poliuretanowej to dobry pomysł?

Czy ocieplenia wykonywane przy pomocy pianki poliuretanowej to dobry pomysł?

Czy ocieplenia wykonywane przy pomocy pianki poliuretanowej to dobry pomysł? Na tego rodzaju pytanie może być w zasadzie tylko i wyłącznie jedna odpowiedź, a mianowicie twierdząca. Jest to jak najlepszy wybór w kontekście zabezpieczenia różnych budowli o charakterze mieszkalnym. Na potwierdzenie tej tezy zachęcam do bardziej szczegółowego zagłębienia się w zagadnienie ocieplenia pianą w dalszej części artykułu. 

Decydując się na ocieplanie pianą, warto wiedzieć, że jest to izolator obdarzony sporą ilością pozytywnych właściwości. Kluczowym elementem w przypadku tej odmiany izolacji jest z pewnością ponadprzeciętna izolacyjność. Pianka PUR może się bowiem pochwalić współczynnikiem lambda na poziomie 0. 023 W/mK i jest to rezultat daleko w tyle zostawiający, tak popularną przecież wełnę mineralną bądź styropian. Do efektywnego zabezpieczenia przed zimnem wystarczy już 10 cm piany, a w tych samych warunkach należałoby wykorzystać 16-centymetrową warstwę styropianu albo też 18 cm wełny. Przykład ten jasno pokazuje, że jest to znacznie wydajniejszy izolator. Co więcej, nie ulega przy jego stosowaniu drastyczne zmniejszenie się kubatury izolowanego pomieszczenia. Kolejnym plusem wynikającym ze stosowania pianki PUR jest wykluczenie procesów konwekcji, czyli w dalszym ciągu możliwy jest niczym niezachwiany przepływ mas powietrza w ocieplanej przestrzeni.
W trakcie aplikowania pianki na określoną powierzchnię tworzy się gaz pozbawiony pary wodnej. Ta cecha sprawia, że dodatkowo rosną parametry termiczne tej płaszczyzny. Piankę nakłada się na izolowaną powierzchnię w płynnej postaci pod ciśnieniem, a w kontakcie z izolowaną płaszczyzną szybko zwiększa ona swoją objętość. Do tego wyśmienicie wypełnia każdą nawet najmniej dostępną przestrzeń. Powinien docenić to każdy, kto ma w planach ocieplanie poddasza. Z zalet tego sposobu izolacji trzeba jeszcze wymienić to, że nie tylko efektywnie chroni przed zimnem. Pianka poliuretanowa to również wysoce skuteczna bariera zabezpieczająca przed wilgocią oraz hałasami.

Tym samym planując zabezpieczyć swoją nieruchomość przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, warto wybrać właśnie ten izolator. Nie tylko szybko zabezpieczymy dom, ale też nie wpłyniemy negatywnie na środowisko naturalne. Do tego jeszcze piana PUR wraz z upływem czasu nie traci jak inne izolatory swoich właściwości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne