Strona głównaWnętrzaOdtwarzacze All In One w domowym zestawie audio.

Odtwarzacze All In One w domowym zestawie audio.

Kompletowanie domowego zestawu audio wideo jest dość wymagającym zadaniem. Trzeba tutaj bowiem zwrócić szczególną uwagę na wiele istotnych kwestii. Przede wszystkim, zestaw takowy składa się z wielu elementów, a każdy odgrywa w nim bardzo istotną rolę. Nie możemy zbagatelizować wpływu na jakość osiąganego dźwięku żadnego z nich. Nawet pozornie tak nieistotna rzecz jak przewody, będzie diametralnie zmieniać jakość osiąganego dźwięku. Ważny będzie także wybór źródła sygnału audio wideo. Tutaj zaś najlepszym rozwiązaniem ostatnich lat są odtwarzacze All In One. Gwarantują one bowiem nam możliwość odtwarzania sygnału pod różnymi postaciami, z różnych nośników. Z całą pewnością znacznie ogranicza to przestrzeń zajmowaną przez zestaw audio wideo. 

Odtwarzacze All In One. Ich zalety i wady.

O odtwarzaczach typu All In One można napisać wiele pozytywnych jak i negatywnych rzeczy. Niemniej jednak, osobiście uważam, iż do domowych systemów audio wideo, jest to rozwiązanie bardzo dobre. Przede wszystkim zapewniające nam wysoki poziom komfortu. Ograniczające zajmowaną przez sprzęt przestrzeń. W całym zestawi po prostu znajdzie się wzmacniacz stereo oraz odtwarzacz, który zastąpi kilka innych odtwarzaczy. W końcu musimy mieć możliwość odtwarzania płyt CD, DVD, Blu Ray, czy też nawet podłączenia zewnętrznego dysku twardego, oraz pendrive’a. W tym przypadku odtwarzacze all in one gwarantują nam to wszystko w jednej, niewielkiej obudowie. Co prawda w przypadku najbardziej budżetowych rozwiązań, jakość uzyskiwanego sygnału nie będzie należeć do najlepszych. Niemniej jednak, jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu z półki średniej, z cała pewnością osiągniemy zadowalające efekty. W zupełności wystarczającym będzie odtwarzacz All In One, w cenie około 1000-2000 PLN. Droższe sprzęty raczej nie będą nam potrzebne. Aczkolwiek jeśli dysponujemy większą gotówką, można się skusić. Zawsze będziemy mieć większe możliwości podczas odtwarzania, czy też lepszy zakres korekcji sygnału.

Dobry wzmacniacz stereo do zestawu

Nie da się także ukryć, iż jednym z kluczowych elementów całego zestawu będzie c. Poza oczywiście odtwarzaczem All In One. To w końcu wzmacniacz będzie odpowiadać za wzmocnienie sygnału audio i podanie go na głośniki stereo. Dzięki niemu będziemy mogli zapewnić sobie wrażenia dźwiękowe na poziomie zbliżonym do kinowego. Warto tutaj poświęcić nieco dłuższą chwilę na staranny dobór wzmacniacza stereo do naszego zestawu, oraz na dopasowanie do niego odpowiednich kolumn stereo.

Ostatecznie musimy jeszcze zwrócić uwagę na kwestię zastosowanych przewodów. Zarówno tych, służących do podawania sygnału audio, czy też wideo, jak i przewodów głośnikowych. Jakość zastosowanych kabli będzie tutaj diametralnie wpływać na poprawę jakości osiąganych efektów. W przypadku zaś zastosowania słabych jakościowo przewodów, nawet najlepsze wzmacniacze, kolumny i odtwarzacze nie zapewnią nam dobrych wrażeń podczas oglądania telewizji czy też słuchania muzyki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne