Strona głównaBudownictwoDlaczego posadzki wibroprasowane są cenionym na rynku rozwiązaniem?

Dlaczego posadzki wibroprasowane są cenionym na rynku rozwiązaniem?

Popularnym rozwiązaniem w miejscach publicznych jest posadzka wibroprasowana. Dlaczego akurat posadzki tego typu są tak chętnie wybierane spośród różnych posadzek przemysłowych? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Czym są posadzki wibroprasowane?

Wibroprasowanie to metoda znana stosunkowo od niedawna. Polega na układaniu płytek na wilgotnej wylewce betonowej. Następnie wykonywany jest zabieg wibroprasowania, który gwarantuje że nowa podłoga będzie perfekcyjnie wyrównana. Poza idealną równością, pozytywnym efektem jest to, że elementy lepiej do siebie przylegają (szerokość fug jest zredukowana do minimum) co sprawia, że posadzka jest bardziej wytrzymała. Według powszechnej opinii posadzki wykonane za pomocą tej metody są bardziej odporne na ścieranie i nacisk.

Zalety posadzki wibroprasowanej

To czego przede wszystkim wymagamy od posadzki w miejscu publicznym to wytrzymałość i niezawodność. Dlatego też posadzki wibroprasowane są użytkowane niemal we wszystkich miejscach, w których stosuje się posadzki przemysłowe. Między innymi w biurach, w galeriach handlowych, w magazynie, na hali produkcyjnej, na dworcu, na lotnisku oraz w różnego typu punktach handlowo-usługowych. Poza niezawodnością, posadzki wibroprasowane są cenione za dużą łatwość w utrzymaniu czystości oraz nienaganną estetykę. Zredukowana do minimum szerokość fug sprawia, że całość wygląda naprawdę atrakcyjnie dzięki czemu posadzki wibroprasowane mogą być z powodzeniem wykorzystywane tam gdzie walory estetyczne mają znaczenie (np. w sklepach lub galeriach handlowych). Wszystkie te zalety sprawiają, że posadzki wibroprasowane są coraz częściej stosowane.

Podsumowując, wybierając posadzkę przemysłową warto postawić na posadzkę, która wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi i jednocześnie nie jest kompromisem pomiędzy użytecznością a estetyką. W te wymagania wpisuje się właśnie posadzka wibroprasowana.

Wybierając dostawcę posadzki wibroprasowanej warto postawić na firmę, która specjalizuje się w posadzkach przemysłowych i będzie w stanie dopasować aranżacje do wymogów klienta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne