Strona głównaBudownictwoSkuteczne przesiewanie ziemi i nie tylko

Skuteczne przesiewanie ziemi i nie tylko

Oczyszczenie humusu zebranego podczas realizacji wykopów budowlanych, jest bardzo ważną kwestią. Z reguły zawiera on bowiem bardzo duże ilości zanieczyszczeń takich jak kamienie czy też grubsze korzenie. Taka ziemia, bezpośrednio po wybraniu z wykopu z reguły też trafia na kupkę gdzie z czasem ulega zbryleniu. Niezbędne jest więc skuteczne przesiewanie ziemi przed jej ponownym wykorzystaniem. W końcu, aby dokładnie wyrównać ogród dookoła domu jednorodzinnego, trzeba zastosować jak najlepszej jakości materiał. Aby więc oczyścić humus z wszystkich zanieczyszczeń, trzeba będzie zastosować odpowiednie rozwiązania technologiczne, które pozwolą nam ten stan osiągnąć.

Jak zrealizować skuteczne przesiewanie ziemi?

Aby przeprowadzić skuteczne przesiewanie ziemi, jej oczyszczanie z zanieczyszczeń i frakcji grubszego sortymentu, należy zastosować odpowiednie narzędzia. Możliwe jest wykorzystanie ręcznych sit, co nie należy do najbardziej efektywnych zadań, choć przy niewielkich ilościach humusu, może być opcją akceptowalną. Można także wykorzystanie przesiewacze bębnowe. Te na pewno poradzą sobie z dużymi ilościami humusu do przesiania, choć ich zastosowanie wymaga dodatkowego nakładu pracy. Musimy w końcu humus tam zawieźć i załadować, a potem jeszcze zebrać już przeczyszczony.

Skuteczne przesiewanie ziemi możemy jednak zrealizować niemalże na bieżąco, podczas realizacji prac ziemnych. W tym celu należy zastosować odpowiednią łyżkę przesiewową do koparki. Sprawdzi się w tym zastosowaniu na przykład łyżka Rotastar, która na chwilę obecną jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie. Zapewni nam efektywne i skuteczne przesiewanie ziemi, i nie tylko. Z jej zastosowaniem można także przesiewać gruz, odpady i wiele innych materiałów, które chcemy po prostu przesortować czy też rozdrobnić.

Jak przebiega przesiewanie z wykorzystaniem łyżki przesiewającej?

Odpowiednio dobrana do maszyny łyżka przesiewowa będzie zapewniać możliwość skutecznego odseparowania poszczególnych frakcji humusu, przed jego zastosowaniem. Mechanizm działania jest tutaj stosunkowo prostu. Łyżka jest wyposażona w zachodzące na siebie gwiazdki wykonane z tworzywa sztucznego, które są osadzone na ruchomych wałach, z tyły i na dnie łyżki. Wałki są napędzane z hydrauliki maszyny. Oczywiście mamy tutaj możliwość regulacji odstępów pomiędzy poszczególnymi gwiazdkami przesiewacza, co pozwala na osiąganie różnych grubości sortowanego materiału.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, skuteczne przesiewanie ziemi, będzie możliwe przede wszystkim przy zastosowaniu łyżki przesiewowej. Jest to rozwiązaniem najbardziej optymalnym, bowiem przesiewanie można realizować już w trakcie przeładunku. Po prostu nabieramy humus do łyżki, ustawiamy ją nad miejsce zrzutu i uruchamiamy przesiewacz. Po kilku chwilach będziemy mieć pod spodem drobną, przesianą ziemie, a w łyżce pozostaną resztki, takie jak kamienie czy też grubsze korzenie. Ewentualne drobniejsze korzenie czy też grudki, zostaną skutecznie rozdrobnione.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne