Strona głównaUncategorizedGarść informacji na temat pokera

Garść informacji na temat pokera

Poker to gra co najmniej kultowa. Jej popularność jest ogromna. Można powiedzieć, że jest to gra, która jest królową wśród gier karcianych. W niniejszym artykule przyglądamy się pokerowi. Jaka jest jego historia? Jaką popularnością się cieszy? Co warto wiedzieć na temat pokera?

Historia pokera

Początki pokera miały miejsce w XIX wieku, gdyż to właśnie wtedy po raz pierwszy tego typu gra została dokładnie opisana i stała się w miarę popularna wśród graczy z Anglii oraz Ameryki. Niemniej jednak podwalin pokera można się doszukiwać w dużo starszych zapiskach. Jednym z nich jest niemiecka gra Pochen, która była popularna już w XV wieku. Poza tym, niektórzy badacze uważają, że poker mógł istnieć w Chinach w około 900 r n.e. Według szacunków możliwe jest, że poker ma swoje początki w staroperskiej grze as nas. Niezależnie od tego, gdzie dokładnie zostały zbudowane podwaliny dla pokera pewne jest, że zdobył duża popularność właśnie w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Popularność pokera

Współcześnie poker to gra karciana o ogromnej popularności. W grach pokerowych (głównie za pośrednictwem Internetu) codziennie uczestniczy wiele milionów ludzi. Nagrody w najbardziej prestiżowych turniejach pokerowych potrafią sięgać kwot rzędu wielu milionów dolarów. Gra ta jest także popularną grą karcianą wybieraną w towarzystwie grupki znajomych. Można śmiało powiedzieć, że współcześnie poker jest na topie na jakim jeszcze nigdy wcześniej nie był. Panuje prawdziwa moda na grę w pokera, a osoby wygrywające turnieje pokerskie niekiedy stają się rozpoznawalnymi gwiazdami. Nie można jednak przejść obojętnie, wobec tego, że w niektórych krajach gra w pokera podlega ograniczeniom związanym z dostępem do gier hazardowych.

Zasady gry

Dokładne zasady gry wymagają dużego wgłębienia się w zawiłości związane z pokerem. Natomiast przybliżenie ogólnych zasad można streścić w niezbyt skomplikowany sposób. Uczestnicy rozgrywki otrzymują karty (w zależności od odmiany pokera ilość kart może być rozdana w różnej ilości). Następnie zadaniem uczestników jest skompletowanie zestawy kart, który jest jak najmocniejszym układem. Po każdym kolejnym rozdaniu gracze licytują (np. za pomocą żetonów). Kluczowym elementem w grze jest blefowanie. Przy każdej kolejce gracze mogą wykonać następujące zagrania: pas (rzucenie kart co wiąże się z rezygnacją z gry w danym rozdaniu), czekanie (gracz nie przebija stawki oraz nie pasuje), sprawdzenie (wyrównanie stawki do tej samej kwoty jaką wszedł inny gracz), postawienie (czyli pierwsze postawienie zakładu w danej rundzie), podbicie (przebicie stawki, którą postawili inni gracze), all-in (gracz wchodzi do gry wszystkimi posiadanymi żetonami). Zwycięzcą zostaje ten zawodnik, który w momencie ujawnienia posiadanych układów kart ma najwyższy układ. Może być także tak, że wszyscy gracze spasują nie wchodząc wymaganą ilością żetonów i tym samym zwycięzcą zostaje ostatni pozostały gracz niezależnie od tego jaki układ posiada (ostatni gracz, który nie spasował nie musi pokazywać swojego układu kart).

Więcej na temat pokera można znaleźć na https://pokerbay.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne