Strona głównaUncategorizedJak wybrać firmę sprzątającą?

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Wiele osób podchodząc do szukania firmy sprzątającej nie bardzo wie na jakie elementy zwrócić uwagę. Utrzymanie czystości wydaje się prostym zadaniem z którym w miarę łatwo sobie poradzić. Jednak wbrew pozorom jakość świadczonych usług może znacząco się od siebie różnić.

Dopasowanie usług do Twoich potrzeb

Warto poszukać firmy, która specjalizuje się w usługach które wpasowują się w to czego potrzebujesz. Innymi słowy, warto pamiętać, że trochę inną charakterystykę ma sprzątanie w domu lub mieszkaniu a trochę inaczej w biurze, lub w obiektach użyteczności publicznej.

Czasami utrzymanie czystości obejmuje również tereny wokół budynku. Czasami usługi porządkowe są nieco rozszerzane i dodatkowo obejmują dbanie o ogród oraz odśnieżanie (np. odśnieżanie Stargard).

Portfolio oraz rekomendacje

Podczas wyboru firmy sprzątającej warto popatrzeć na jej portfolio zadowolonych klientów. Nie zawsze rekomendacje powinny być kluczowym czynnikiem przy wyborze usługodawcy, ale trzeba przyznać, że jest to sposób na wstępne rozpoznanie czy mamy do czynienia z rzetelną firmą czy też raczej niekoniecznie. Negatywne opinie mogą być czymś w rodzaju czerwonej lampki.

Przejrzysta umowa

Bez wątpienia ważna jest przejrzysta umowa na której jest jasno napisane jak często odbywa się sprzątanie, jaki zakres usług obejmuje świadczona usługa oraz w jaki sposób weryfikowana jest jakość świadczonych usług. W szczególności sposób nadzoru i weryfikacji jest bardzo istotny. Czasami może zdarzyć się tak, że nawet w najlepszej firmie mogą się zdążyć mało rzetelni pracownicy dlatego zazwyczaj kluczową rolę odgrywa tak zwany supervisor, który sprawdza jakość wykonanej pracy. Tak czy inaczej warto przed rozpoczęciem współpracy zapytać o kwalifikacje oraz doświadczenie pracowników.

Podsumowując, najważniejsze jest to aby z firmą świadczącą usługi w zakresie sprzątania rozmawiać na zasadzie partnerskiej relacji. Większość aspektów wykonywania usługi można wspólnie ustalić tak aby obydwie strony były zadowolone ze współpracy. Podstawą jest dialog oraz sumienne podejście (zarówno ze strony zleceniodawcy jak i usługodawcy).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne