Strona głównaWnętrzaOzdobne żarówki Edisona

Ozdobne żarówki Edisona

Aranżacja wnętrza to również odpowiednio zaprojektowane oświetlenie. Należy je dopasować do charakteru pomieszczenia i wybrać odpowiednie źródła światła. Warto zwrócić uwagę na żarówki ozdobne, które potrafią zapewnić niepowtarzalny klimat. Są one dostępne w wielu wersjach, rozmiarach i kształtach. Pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Żarówki Edisona

Thomas Edison stworzył pierwsze żarówki pod koniec XIX wieku. Pomimo upływu czasu i rozwoju nowych technologii są one nadal bardzo popularne. Jest to typ oświetlenia, który pasuje do wnętrz o różnym charakterze. Jest to oświetlenie o niewielkiej mocy i prawie zawsze ciepłej barwie. Dają spokojne i przytulne światło. Pasują do sypialni i strefy relaksu. Dzięki żarówkom ozdobnym Edisona można uzyskać spokojną i ciepłą atmosferę.

Żarówki Edisona są dostępne w wielu wariantach. Prezentowane wersje różnią się kształtem, kolorem oraz mocą. Wolframowe druciki zostały zastąpione żarnikami węglowymi lub diodami LED. Szkło tych żarówek jest przezroczyste lub lekko przydymione. W ofercie producentów można znaleźć również żarówki w kolorze bursztynowym. Ich charakterystyczna cecha to okrągły gwint Edisona o średnicy od 5 do 40 mm. Żarówki ozdobne przyciągają uwagę i zapewniają niebanalną estetykę.

W jakich wnętrzach sprawdzą się ozdobne żarówki?

We wnętrzach o charakterze industrialnym sprawdzą się lampy z ozdobną żarówką Edisona. Emitują one ciepłe i równomiernie rozproszone światło. We wnętrzu nowoczesnym ciekawie będzie się prezentowała duża, okrągła żarówka ozdobna. Do stworzenia przytulnej atmosfery można wykorzystać nastrojowe lampki zaopatrzone w małe, podłużne żarówki. Z żarówek Edisona można też tworzyć girlandy.

Lampy bez klosza pasują również do pomieszczeń o charakterze loftowym. Dzięki zastosowaniu żarówek ozdobnych można uzyskać niezwykły klimat w takich pomieszczeniach. Tutaj sprawdzą się modele dające dobrze rozproszone i jasne światło. Są one trwałe i nie trzeba często ich wymieniać. Żarówki loftowe można spotkać w lokalach gastronomicznych oraz w ogródkach.

Ciekawą propozycję można znaleźć na stronie sklepu ByLight.pl. Kupując w tym sklepie żarówki ozdobne, można też zaprojektować samodzielnie lampę. W ofercie sklepu można również znaleźć designerskie kinkiety loftowe oraz oświetlenie ogrodowe, które nadaje się do wykorzystania podczas imprez okazjonalnych. Profesjonalne girlandy ogrodowe świetnie się sprawdzą nie tylko na tarasie i balkonie, ale również w charakterze dekoracji wnętrza podczas wesela.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne