Strona głównaBudownictwoWkręty samowiercące do płyt

Wkręty samowiercące do płyt

Firma Novamet oferuje i poleca innowacyjne wkręty samowiercące do płyt i drewna dedykowane branży drzewnej i meblowej. Główną ich zaletą jest przyspieszenie pracy w procesie produkcji mebli.

Wkręty samowiercące do płyt – specjalne właściwości

Wkręty te wykonane są z wysokogatunkowej stali co gwarantuje ich wysoką trwałość. Oprócz tego wykonują one trzy operacje w jednym ruchu, skracając czas potrzebny do złożenia mebli.
Po pierwsze wkręt wyposażony jest w bardzo ostre wiertło, które zapewnia pewne napunktowanie, szybki start, nawet w bardzo twardych laminatach a ponadto i gwarantuje pewne prowadzenie wkrętu w materiale. Nowatorska konstrukcja wiertła pozwala na jego wkręcanie nawet w niewielkiej odległości od  krawędzi materiału i nie powoduje przy tym rozwarstwiania łączonych komponentów.

 Wkręty samowiercące do płyt firmy Velox zaprojektowane są stricte do zastosowania przy łączeniu płyt meblowych – wyposażone są w bardzo duży gwint o dużej sile dociągania. Najpopularniejszym modelem i najczęściej stosowanym w branży meblarskiej jest wkręt 4×60/35.

Estetyka wykończenia wkrętu

Wkręty samowiercące do płyt posiadają frez pod łbem. Rozwiązanie to daje gwarancję czystego zagłębienia wkrętu w materiale, bez widocznych wyszczypań i zgrubień. Równocześnie dotyczy to wkręcenia do okuć meblowych bez uszkodzenia materiału.

Wszystkie te zalety sprawiają, że wkręt jest idealnym rozwiązaniem dla meblarzy, którzy mają już dość wkrętów z niepełnym gwintem, obracających się w momencie dociągania łba do łączonych elementów.

Precyzja i wygoda

Kolejnym walorem, który wyróżnia wkręty samowiercące do drewna względem rozwiązań tradycyjnych jest wyposażenie w gniazdo SIT20. Fachowcy w branży doskonale zdają sobie sprawę z zalet tego gniazda. Jest ono gwarancją perfekcyjnego spasowania połączenia bit-gniazdo. Jest ono na tyle dokładne i spójne, że często pozwala na pracę i skręcanie łączonych elementów drewnianych wyłącznie jedną ręką.

Jeżeli uwzględnimy fakt, że gniazdo typu SIT20 zastosowane zostało w całej gamie wkrętów producenta – firmy Velox, uzyskamy komfort pracy z różnymi rozmiarami wkrętów, których zastosowanie nie będzie wymagało zmian stosowanego sprzętu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne