Strona głównaBudownictwoJaki alarm bezprzewodowy GSM do domu?

Jaki alarm bezprzewodowy GSM do domu?

Jeszcze do niedawna w domach montowane były przede wszystkim alarmy przewodowe. Dziś coraz popularniejszą alternatywą są bezprzewodowe systemy alarmowe. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy w domu nie ma możliwości przeprowadzenia instalacji przewodowej. Dlatego alarmy bezprzewodowe często montowane są w nowych domach, domach świeżo po remoncie, a także w budynkach zabytkowych. Warto wiedzieć, jak taki alarm działa i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Właściwości bezprzewodowych systemów alarmowych

Bezprzewodowy alarm do domu działa w podobny sposób jak alarm przewodowy. Z tą tylko różnicą, że zamiast na komunikacji kablowej, oparty jest na komunikacji radiowej. Pod względem jakości działania i funkcjonalności alarmy bezprzewodowe w niczym nie odbiegają od alarmów przewodowych. W alarmach bezprzewodowych najważniejszy element, czyli czujnik ruchu, zasilany jest przez baterie. Pamiętać zatem trzeba, aby je systematycznie wymieniać. Dużym udogodnieniem jest tutaj to, że tego typu systemy same informują użytkownika o konieczności wymiany baterii. Nie ma zatem obawy, że zapomni się o wymianie baterii. Wybierając alarm bezprzewodowy warto jest postawić na model, którego komunikacja opiera się na technologii GSM. Sterowanie systemem poprzez telefon to ogromna wygodna.

Zasięg czujnika ruchu

Jak wspomniano, najważniejszym elementem w każdym systemie alarmowym jest czujnik ruchu. Jego zasięg może być bardzo różny. Wszystko zależy od tego, jaki konkretnie alarm do domu się wybierze. Jednym z czynników, który wpływa na zasięg czujnika ruchu są warunki w pomieszczeniach. Mowa tu choćby o grubości ścian. Aby mieć pewność, że czujnik ruchu będzie miał optymalny zasięg, pamiętać trzeba o prawidłowej instalacji systemy alarmowego. Jeśli bowiem montaż zostanie przeprowadzony niewłaściwie, to zasięg czujnika ruchu może zostać ograniczony.

Cechy dobrego alarmu bezprzewodowego

Dobry bezprzewodowy alarm do domu powinien być całkowicie pozbawiony jakiegokolwiek okablowania. Najlepiej, aby był także w pełni oparty na komunikacji GSM. Wybierając alarm do domu, warto zastanowić się nad modelem posiadającym dodatkowe funkcje niż tylko standardowy czujnik ruchu. Dostępne dziś na rynku alarmy mają o wiele większe możliwości. Wyposażone mogą być w choćby w czujniki dymu, a nawet w czujniki zalania wodą. Taki alarm chroni nie tylko przed włamaniem, ale również przed pożarem bądź zalaniem domu wodą. Takie rozwiązanie z pewnością zapewni o wiele większe bezpieczeństwo domownikom.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne