Strona głównaOgródKilka ważnych faktów przed założeniem własnego ogrodu

Kilka ważnych faktów przed założeniem własnego ogrodu

Kupowane w ogólnodostępnych sklepach warzywa i owoce są coraz gorszej jakości. Z roku na rok świeże produkty bardziej przypominają sztuczne wydmuszki. Produkowane są dla atrakcyjnego wyglądu i pod długi okres przydatności. W wielu miastach zauważa się niepokojący trend zmniejszania powierzchni obszarów zielonych. Również miejska jakość powietrza zostawia wiele do życzenia. Zauważamy to i potrzebujemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Z tego też powodu coraz częściej decydujemy się na wybudowanie domu i założenie przy nim pięknego, zielonego ogrodu, by spędzać w nim wolny czas wieczorami i w weekendy.

Poniżej przedstawiam najważniejsze fakty,  które warto wziąć pod uwagę przed założeniem ogrodu.

Posiadanie własnego ogrodu nie musi być trudne ani zabierać dużo czasu wolnego

Wiele osób zwleka z podjęciem decyzji o założeniu własnego ogrodu. Wydaję się im, że będzie to kosztowało ich wiele czasu, pieniędzy i sprawi dużo trudności. Jeśli nie mamy jeszcze wiedzy i jest to nasz pierwszy sezon w ogrodzie, na samym początku warto wynająć specjalizującą się w tym firmę. Specjaliści pomogą nam odpowiednio rozplanować nasz ogród, zbadać rodzaj gleby, doradzą przy odpowiednim doborze roślin. Dobry plan na samy początku znacznie ułatwi nam późniejsze prace.

Warto znać naturalne patenty ogrodnicze

Jeśli współpracujemy z naturą, a nie z nią walczymy, nasza rzeczywistość ogrodnika można być znacznie przyjemniejsza i łatwiejsza. Na samym początku warto odpowiednio przygotować miejsce pod uprawę wybranych roślin. Stosując kompost i inną materię organiczną, naturalnie zwiększamy żyzność gleby i pomagamy odżywiać nasze rośliny. Miejsce sadzenia warto pościelić słomą, a miejsce wokół roślin obłożyć naturalną tkaniną, która uniemożliwi wzrost chwastów. Patenty te również pozwolą na dłuższe trzymanie wilgotności podłoża, a nasze warzywa czy kwiaty będą rosły szybciej.

Ułatwiajmy sobie pracę w ogrodzie

Późniejsze utrzymywanie ogrodu i jego pielęgnacja nie musi być droga i zajmować nam dużo czasu, jeśli tylko będziesz robić to z głową. Wszystko, czego tak naprawdę potrzebujesz do osiągnięcia sukcesu w ogrodzie to: zdrowa gleba, woda, słonce i nasiona/sadzonki.

Będąc początkującym ogrodnikiem, przede wszystkim nie powinniśmy utrudniać sobie pracy. Dlatego dobierajmy odpowiednie odmiany rośli do gleby w miejscu sadzenia oraz sprawdzone w naszym klimacie.

Nie chwytajmy też po dostępne w sklepach chemikalia przeciw chwastom czy ułatwiające wzrost roślin. Dbajmy o to, aby uprawiane przez nas owoce i warzywa były zdrowe.

Warto również cały czas się edukować i sprawdzać jakie rośliny, które na co dzień kupujemy w sklepach, możemy uprawiać na własną rękę, w zdrowym stylu! Na przykład wiele rodzajów ziół możemy niskim kosztem uprawiać na własnym podwórku i móc się cieszyć stałym dostępem do świeżych przypraw, które z pewnością odmienią nasze danie i nadadzą im nowego smaku.

Przedstawiam tylko część dobrych ogrodniczych porad i z pewnością warto szukać ich więcej w innych artykułach na naszym portalu. A osoby z województwa śląskiego zachęca do współpracy w ogrodach ze specjalistyczną firmą Remodeling, która z pewnością swoimi usługami i doradztwem pomoże w wystartowaniu z założeniem ogrodu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne