Montaż rynien

Montaż rynien jest ważnym elementem podczas montowania pokrycia dachowego. Z reguły jest to zadanie wykonywane przez dekarza. Warto poświęcić temu zagadnieniu szczególną uwagę, gdyż jak wiadomo ewentualne usterki związane z gospodarowaniem deszczówką mogą być naprawdę problematyczne. Zatem na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas montażu rynien? 

Jest co najmniej kilka lub nawet kilkanaście elementów o których należy pamiętać. Część z nich wymieniono poniżej. 

Po pierwsze, warto wybrać miejsce w którym będzie umieszczony odpływ z rynny do rury spustowej. Po drugie, montując rynnę należy mieć na uwadze zachowanie spadku rynny, które zazwyczaj wynosi około 4mm na każdy metr bieżący. Ponadto, trzeba pamiętać o odpowiedniej odległości pomiędzy hakami pośrednimi a łącznikami i narożnikami (mniej niż 15cm). W pozostałych miejscach rozstaw może być zdecydowanie większy (np. 50cm). Kolejne zagadnienia jakie należy mieć na uwadzę to dylatacja pomiędzy rynnami. W zależności od aktualnej pogody (od temperatury) może dochodzić do zmiany długości rynien. Jest to szczególnie istotne w przypadku montażu rynien w regionach w którym występują minusowe temperatury. Aby zniwelować to zjawisko stosuje się np. złączki dylatacyjne. Oczywiście dekarz montujący rynny powinien zadbać o bezbłędne uszczelnienie systemu rynnowego (np. za pomocą zaślepek uszczelkowych). 

Prawidłowo wykonany system rynnowy powinien pozwolić na szybkie spłynięcie wody do odpływu bez miejsc w których woda spływa powoli lub się zatrzymuje. Gdy jednak ewentualne zastoiny zostaną zauważone to warto dokonać korekty od razu, zamiast polegać na niewydolnym systemie rozprowadzania deszczówki. 

Montaż rynien to usługa, której cena może się różnić w zależności od wybranej firmy i regionu. Cennik usług dekarskich można sprawdzić na fachowydekarz.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne