Wymarzone biuro

Czy wybór wymarzonego biura to trudne zadanie? Czym się kierować poszukując optymalnego miejsca do pracy? Wielu przedsiębiorców na te pytania musi sobie odpowiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Potem temat ten wraca gdy firma zaczyna się rozrastać i powoli brakuje miejsca dla nowych pracowników. Jeśli Ty również poszukujesz nowej przestrzeni biurowej to ten artykuł jest dla Ciebie. Miłej lektury.

Wybór miejsca w którym będziemy prowadzili biznes przede wszystkim zależy do charakterystyki określonej działalności. Z pewnością idealne pomieszczenie dla biura rachunkowego delikatnie różni się od pracowni przeznaczonej dla grafików. Mniejsze potrzeby ma mała firma informatyczna a trochę większe spora korporacja. Dla jednych pomieszczenie z wygodnym fotelem i komputerem jest wystarczające, inni natomiast potrzebują przestrzeni magazynowej, aneksu kuchennego lub recepcji. Zatem płynie z tego prosty wniosek – nie ma uniwersalnego wzoru biura. Każdy przedsiębiorca powinien poszukiwać czegoś odpowiadającego indywidualnym preferencjom. 

Na co zwrócić uwagę poszukując przestrzeni biurowej? 

Bez wątpienia najważniejsza elementy to powierzchnia, lokalizacja oraz kwestie estetyczne i funkcjonalne (wystrój wnętrza i układ pomieszczeń). Poniżej opisujemy te trzy podstawowe elementy, natomiast w dalszej części artykułu chcemy podzielić się z wami czymś ekstra – czyli nowoczesnymi rozwiązaniami designerskimi dedykowanymi dla przestrzeni biurowych.

Dopasuj powierzchnię biurową do potrzeb
Na cenę wynajmu lub tym bardziej zakupu nieruchomości przede wszystkim wpływa powierzchnia nieruchomości, w związku z tym przedsiębiorca musi się zastanowić jakie są perspektywy rozwoju w najbliższych latach. Mniejsza powierzchnia biurowa to mniejsze koszty, z drugiej strony rozwój firmy zazwyczaj wiąże się ze zwiększeniem zatrudnienia – tym samym ze zwiększonym zapotrzebowaniem na powierzchnię biurową.

Lokalizacja
Lokalizacja w prestiżowym budynku w centrum miasta to coś co z pewnością jest atrakcyjne wizerunkowo. Lepsza lokalizacja pozwala wypaść korzystnie w oczach klientów. Również pracownicy docenią dobry dojazd do pracy. 

Wystrój wnętrza
Jasne jest, że na efektywność pracy wpływają warunki w jakich pracujemy. Najważniejsza jest praktyczność. Współcześnie wiele biur jest zaaranżowanych w taki sposób że przebywanie w nich po prostu cieszy oczy. Jednak, nie można dać się ponieść emocjom. Przestrzeń do pracy musi być po prostu wygodna. Odpowiednie biurko, krzesło, lampka, trochę zieleni, wygodne miejsce do spędzania przerw, zaplecze kuchenne z ekspresem do kawy. To wszystko to podstawa, współcześni przedsiębiorcy wymagają od biura znacznie więcej. Jednak zanim skusisz się na piękne biuro zgodne z najnowszymi trendami designerskimi. Najpierw upewnij się że praca będzie komfortowa i nie będzie niczego brakowało. 

Współczesne biuro

Załóżmy że już dopasowałeś powierzchnię biura do potrzeb i wybrałeś odpowiadającą Ci lokalizację, co jeszcze pozostaje? Oczywiście dbałość o estetykę i funkcjonalność. Poniżej opisujemy kilka ciekawych rozwiązań. Możliwe że niektóre z nich wpadną Ci w oko. 

Biuro stylizowane na kawiarnie
Wiele osób z entuzjazmem podchodzi do pracy przy stoliku w kawiarni. Wygodny fotel lub kanapa, zapach kawy i delikatny szum spowodowany przez innych gości. To klimat, który wiele osób postrzega jako przyjemne środowisko do pracy. Wychodząc temu naprzeciw wiele nowoczesnych przestrzeni biurowych oferuje klimat rodem z kawiarni. 

Plac zabaw dla dużych dzieci
Brzmi dosyć infantylnie? Niby tak, ale takie dodatki jak playstation, miejsce na stół z piłkarzykami lub bilardem to szczegóły, które bardzo doceniają pracownicy. Nowoczesne korporacje doskonale o tym wiedzą, dlatego coraz więcej biur to miejsca w których typowe biuro do pracy jest ustawione w otoczeniu rozrywkowej przestrzeni. Ciekawym przykładem są biura ze zjeżdżalnią zamiast schodów. Brzmi niewiarygodnie? Wbrew pozorom ten pomysł wcale nie jest taką rzadkością.  Co ciekawe ten pomysł rozpropagowała firma Google. 

Kreatywne wnętrza
Wyobraź sobie biuro, które łączy w sobie kilka a może nawet kilkanaście różnych miejsc do pracy. W zależności od projektu, samopoczucia lub charakteru wykonywanych działań możesz zmieniać miejsce pracy. Na przykład szukając kreatywnych pomysłów korzystasz z bujanego fotela, rozmawiając przez telefon chodzisz na bieżni, pisząc tekst siedzisz na wygodnym puchatym fotelu (zamiast tradycyjnym biurowym krześle). Połączenie tego wszystkiego w jednym miejscu to nie wizja przyszłości lecz oferta jaką mają niektóre nowoczesne powierzchnie biurowe. 

Jak szukać wymarzonej powierzchni biurowej? Warto skorzystać ze stron agregujących oferty różnych biur w jednym miejscu. Poza tym można skorzystać z wyszukiwarki internetowej wpisując popularne frazy np. Biura do wynajęcia Warszawa

Na koniec, w ramach podsumowania podkreślamy że nie ma idealnego wzoru jak powinno wyglądać wymarzone biuro. Tak naprawdę to przedsiębiorca musi samodzielnie określić swoje preferencje i zgodnie z nimi wybrać optymalne miejsce do rozwoju biznesu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne