Strona głównaBudownictwoOrganizacja miejsca pracy podczas spawania

Organizacja miejsca pracy podczas spawania

Spawanie to zajęcie, które wymaga specjalnego przygotowania stanowiska pracy. Podczas spawania dochodzi do wyrazistych efektów świetlnych, które mogą być szkodliwe dla wzroku. Poza szkodliwym promieniowaniem świetlnym pracownik narażony jest na działanie iskier. Dlatego też przystosowanie stanowiska pracy wymaga zastosowania najwyższych środków bezpieczeństwa. Jednym z często użytkowanych rozwiązań jest trudnopalna folia PCV.

Jakie jest zastosowanie folii PCV? Główne zastosowanie to oddzielenie stanowiska spawalniczego od reszty warsztatu. Utworzenie ścianki wykonanej z formy PCV jest bezpieczne i funkcjonalne. Stanowiska spawalnicze nie powinny być lokowane w pobliżu pozostałych prac, dlatego tego rodzaju rozwiązanie jest często z powodzeniem stosowane zarówno w małych warsztatach jak i w dużych halach produkcyjnych. Dbając o funkcjonalność niektóre parawany PCV zostały wyposażone w koła, dzięki którym można je dowolnie przenosić na terenie warsztatu. Bardziej tradycyjne rozwiązanie zakłada powieszenie kurtyn foliowych na suficie.

Kurtyna paskowa PCV pozwala zachować należytą higienę pracy zgodnie z wymogami wynikającymi z norm ISO. Ze względu na specyfikę pracy spawacza tego rodzaju folia PCV musi być przystosowana do pracy w wysokich temperaturach. Zazwyczaj folię można używać nawet przy temperaturze 50 stopni Celsjusza. To co najważniejsze to ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV) oraz IR. Zaletą za które folie spawalnicze są cenione jest niwelowanie hałasów, nawet do 30 dB. W przypadku prac w mniejszym warsztacie istotne jest zatrzymywanie oparów. Ponadto, pomagają w zatrzymaniu gorących opiłków. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o zwykłej funkcji estetycznej tzn. oddzieleniu jednego stanowiska pracy od drugiego.

Folia może być dowolnie dostosowana do potrzeb warsztatu. Można wybierać spośród różnorodnych wariantów wielkościowych oraz kolorystycznych.

Podsumowując, kurtyny spawalnicze to zwiększona higiena i bezpieczeństwo pracy. Wysoka użyteczność, funkcjonalność oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb to cechy, za które jest ceniona podczas prac budowlanych oraz w warsztatach i halach produkcyjnych na całym świecie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne