Strona głównaWnętrzaProjektant wnętrz

Projektant wnętrz

Kim jest architekt wnętrz? Czym zajmuje się architekt wnętrz? Czy zatrudnienie projektanta ma sens? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć Państwu w dzisiejszym artykule. Bohaterem tego artykułu jest oczywiście projektant wnętrz!

Architekt wnętrz – wykształcenie i wymagane predyspozycje

Kandydaci na to stanowisko powinno mieć wyższe wykształcenie z zakresu architektury lub kierunku pokrewnego. Jednak nie jest to wymóg gdyż praca w tym zawodzie nie jest prawnie licencjonowana. To co na pewno jest kluczowe to wysokie wyczucie estetyki i zdolność do kreatywnego myślenia. Mile widziane jest podstawowe pojęcie na temat budownictwa lecz zdecydowanie nie jest to wymogiem. Przyda się natomiast rozeznanie dotyczące dostępności i cen materiałów wykończeniowych. Mowa tutaj praktycznie o wszystkich elementach jakie możemy spotkać w mieszkaniu a więc o farbach, tapetach czy panelach podłogowych. Absolutną koniecznością jest wiedza o aktualnych ofertach w sklepach meblowych a także o armaturze łazienkowej i sprzętach AGD/RTV. 

Czym zajmuje się architekt wnętrz? 

Praca architekta wnętrz to nieustanne projektowanie i planowanie. Wszystko rozpoczyna się w głowie, następnie przyjmuje formę graficzną dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu komputerowemu. Trzeba wspomnieć że niektórzy projektanci zanim jeszcze zabiorą się za pracę z programem graficznym używają kartki papieru i to właśnie przy użyciu kartki i ołówka powstają najbardziej kreatywne pomysły. . 

Niektórzy architekci poza projektem oferują nadzór nad pracami budowlanymi oraz pomoc w zakupie potrzebnych materiałów. 

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz? 

Naszym zdaniem zdecydowanie warto. Polegając na doświadczeniu i kreatywności profesjonalisty możemy znacznie więcej wycisnąć z naszego mieszkania. To jak je urządzimy będzie miało kluczowe znaczenie na to jak w nim będzie się nam mieszkało.

Jak znaleźć odpowiednią osobę? Po pierwsze trzeba znaleźć kontakt np. poprzez wpisanie w wyszukiwarkę architekt wnętrz w Poznaniu, a następnie przyjrzeć się dokładnie prezentowanemu portoflio. W kolejnym kroku niezbędne będzie spotkanie podczas którego dokładniej zostaną umówione Twoje oczekiwania. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne