Strona głównaWnętrzaRenowacja podłóg i parkietów - dlaczego warto.

Renowacja podłóg i parkietów – dlaczego warto.

Niemal każda podłoga po dłuższym czasie użytkowania może stracić część swojego pierwotnego blasku i uroku. Odbarwienia, ubytki czy odpryski to defekty, które znacząco pogarszają wygląd parkietu czy podłogi, więc nic dziwnego, że chcemy z tym szpeceniem walczyć. Renowacja parkietu bywa niezbędna w takim przypadku, a dodatkowo ten zabieg będzie dużo tańszy, ale podobnie efektowny jak wymiana podłogi na nową. W wielu starych domostwach możemy zobaczyć wiekowe podłogi, które dzięki odpowiedniej renowacji zachowują młodzieńczy blask. Dlaczego więc nie sprawić by i nasze podłogi lśniły przez długie lata?

Odnowa podłóg krok po kroku.

Kiedy przygotujemy już potrzebne materiały i narzędzia, powinniśmy ustalić aktualny stan podłogi. Dzięki temu będziemy wiedzieli jaki zakres pracy nas czeka. Następnie musimy przygotować pomieszczenie – wynieść wszystkie meble i sprzęty oraz zdjąć zasłony i firany. Renowacja podłóg obejmuje takie zabiegi jak: cyklinowanie, szpachlowanie (uzupełnianie ubytków), polerowanie oraz ostatecznie lakierowanie (i/lub olejowanie). Na końcu powierzchnię parkietu matujemy, a następnie mocujemy przypodłogowe listwy. Nie jest to zabieg bardzo kosztowny, za to wyjątkowo efektywny (i efektowny), dlatego warto go rozważyć. Jeśli szukamy ofert pod hasłem renowacja podłóg poznań, naszej uwadze nie powinna umknąć oferta drewnoszlif.pl.

Co będzie nam potrzebne?

Niezbędnych materiałów wbrew pozorom nie jest tak dużo, a kluczowym elementem asortymentu jest lakier do podłóg lub preparat do olejowania. Olej do drewna nada się idealnie do pomieszczeń narażonych na wilgoć, z kolei lakier przyda się w pokojach suchych, przykładowo w salonie. Oprócz lakieru czy oleju warto też nabyć szpachlówkę do wypełnienia szczelin oraz podkład pod lakier. Jeśli zaś chodzi o narzędzia to podstawą w wyposażeniu jest cykliniarka (wypożyczona) oraz papier ścierny, którego warto kupić więcej na zapas. Przy renowacji większych powierzchni świetnie sprawdzi się szlifierka krawędziowa, a w przypadku olejowania – szlifierka tarczowa.

Kiedy mamy już wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, by upiększyć naszą podłogę. Jeśli wciąż potrzebujemy więcej informacji na temat renowacji podłóg w Poznaniu, warto zapoznać się ze stroną internetową wspomnianą w poprzednim akapicie.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne