Strona głównaWnętrzaRolety zewnętrze, a większe bezpieczeństwo mieszkania

Rolety zewnętrze, a większe bezpieczeństwo mieszkania

W poszukiwaniu różnych metod na skuteczne zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem warto rozważyć przynajmniej kilka, niezależnych od siebie opcji. Jedną z nich może być monitoring terenu z podglądem video, fotokomórka zapalająca światła po wykryciu ruchu przed drzwiami, alarm, ale i skuteczne rolety zewnętrzne.

Jaka jest rola rolet zewnętrznych w zabezpieczaniu domu?

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe pojawiły się w Polsce z inspiracji budowlanymi pomysłami naszych zachodnich sąsiadów. To właśnie w Niemczech większość domów jednorodzinnych posiada rolety aluminiowe, montowane do zewnętrznej elewacji budynku lub od jego środka. Rolety te projektowane są przez specjalistów tworzących domowe systemy antywłamaniowe i w przeciwieństwie do standardowych rolet chroniących przed światłem słonecznym są one o wiele cięższe i wykonane z precyzyjnych, porządnych materiałów. Rolety zewnętrzne z aluminium dostępne np w firmie https://rolety-aluminiowe.pl/, charakteryzują się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną, dzięki której próba ich przebicia od zewnątrz jest niemal niemożliwa i skutecznie utrudnia złodziejom włamanie się do mieszkania.

Rolą tego rodzaju rolet jest nie tylko ochrona przed słońcem, ale i wzmocnienie ochrony okien w nocy. Zasłonięte, stanowią one skuteczną barierę i odstraszającą włamywaczy i uniemożliwiającą im ciche, nocne włamanie. Rolety okienne antywłamaniowe pozwalają domownikom cieszyć się bezpiecznym snem, bez obawy o to, że przez okna na parterze ktoś wejdzie do mieszkania. Pod osłoną nocy złodzieje wprawdzie czują się jak ryby w wodzie, ale rolety aluminiowe zamontowane w budynku niweczą ich plany.

Ile kosztują rolety antywłamaniowe?

Wycena rolet zewnętrznych wykonywana jest zawsze pod katem indywidualnym. Firmy zajmujące się sprzedażą i montażem tego produktu umożliwiają klientom elastyczne podejście do cen, ale jest ono ściśle zależne od kilku czynników. Po pierwsze na rynku są różne rodzaje rolet antywłamaniowych, których przykłady i ceny można zobaczyć tutaj: https://rolety-aluminiowe.pl/205-rolety-zewnetrzne. Cennik rolet zewnętrznych różni się zależnie od ilości okien, na których mają zostać założone oraz od ich szczegółowej specyfikacji. Standardowe rolety zewnętrzne montowane w półokrągłej skrzynce będą nawet 2 razy tańsze niż np. rolety okienne zewnętrzne posiadające elektroniczny system sterowania i dodatkową moskitierę chroniącą przed przedostawaniem się do mieszkania owadów i robactwa. Jednocześnie rolety aluminiowe mogą być tańsze lub droższe jeśli montuje się je na nietypowych oknach, których kształt lub grubość może wymagać przycinania rolet na miejscu czy zmieniania ich rozmiarów tak, żeby idealnie pasowały do danej przestrzeni.

Przed wyborem konkretnych rolet typu antywłamaniowego warto zastanowić się nad dodatkami, jakie można od razu wykorzystać przy ich montażu, wtedy możliwa jest też negocjacja cen i większa elastyczność firmy, które je założy. Im więcej dodatków, tym z pewnością cena, nawet jeśli atrakcyjna – to będzie wyższa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne