Strona głównaUncategorizedWarszawa – inwestowanie w nieruchomości na terenie Warszawy

Warszawa – inwestowanie w nieruchomości na terenie Warszawy

Warszawa jako stolica Polski uchodzi za atrakcyjną lokalizację do inwestowania w nieruchomości. Dynamiczna gospodarka, skupisko uczelni wyższych oraz prestiż miasta powodują, że Warszawa przyciąga uwagę inwestorów. Coraz więcej inwestorów na terenie Warszawy poszukując wyższych stóp zwrotu interesuje się inwestycją w lokale użytkowe. Nie da się ukryć, że jest to wciąż nieco mniej konkurencyjny rynek od inwestycji w lokale mieszkalne.

Warszawa — biura do wynajęcia

Inwestowanie w powierzchnie biurowe od wielu lat cieszy się powodzeniem. Mimo dynamicznego rozwoju biznesów prowadzonych zdalnie z domu, wciąż jest zapotrzebowanie na profesjonalną powierzchnię biurową. Pod pojęciem biur do wynajęcia rozumiemy różne usługi. Rozpoczynając od wynajmu adresu biura wirtualnego (do przyjmowania poczty i przesyłek) przez standardowy wynajem powierzchni biurowej, po tzw. coworkingi- wynajmem powierzchni i biurek dla małych firm bądź jednoosobowych działalności gospodarczych. Usługi ewoluują, dostosowując się do dynamicznie rozwijającego się rynku. Adres biura w prestiżowej finansowej dzielnicy to zawsze większy prestiż niż biuro w domu, a udogodnienia takie jak napoje czy salki konferencyjne na pewno pokażą klientowi, że firma jest wiarygodna.

Lokale użytkowe — Warszawa

Poza wynajmem powierzchni biurowych inwestor szukający alternatywy dla inwestycji w lokale mieszkalne nie może przejść obojętnie obok wynajmu lokali użytkowych. Mowa tutaj o lokalach o różnym przeznaczeniu np. handlowym, usługowym, magazynowym lub gastronomicznym. Często na tego typu wyspecjalizowanych powierzchniach da się uzyskać znacznie większe stopy zwrotu niż w przypadku inwestycji w oklepane kawalerki.

Co ciekawe, można uzależnić opłaty za wynajem od dochodów firmy zajmującej lokal, co w przypadku miejsc w dobrej lokalizacji i dostosowanych do grupy docelowej może być strzałem w dziesiątkę – z lokalu, w który inwestuje się relatywnie niedużo, właściciel nieruchomości jest w stanie uzyskać godziwy przychód. Poza tym, warto zauważyć, że umowy na wynajem lokali użytkowych znacznie częściej mają charakter umów długoterminowych, co jest raczej niespotykane przy wynajmie lokali mieszkalnych.

Podsumowując, wynajem lokali użytkowych (w tym także powierzchni biurowych) to ciekawy kierunek dla tych, którzy poszukują wyższej stopy zwrotu z inwestycji w nieruchomości w stosunku do tego co obecnie oferują lokale mieszkalne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne