Strona głównaWnętrzaFiltr do wody - jak wybrać?

Filtr do wody – jak wybrać?

Wiele osób, zapewne zastanawia się, jaki jest najlepszy sposób na to, żeby oczyścić wodę kranową. Na szczęście mamy wiele możliwości, z których możemy korzystać, a zaliczamy do nich na przykład filtr do twardej wody, którą trzeba zmiękczyć. Niestety oczyszczanie wody jest procesem niezwykle skomplikowanym. W zależności od tego, jakie jest źródło wody, ewentualne wcześniejsze uzdatnianie itp, wykorzystywane są różne filtry do wody twardej. Warto zatem wiedzieć, jakie obecnie filtry dostępne są na rynku i jaki filtr do wody w naszym przypadku sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. 

Jak wybrać filtr do wody?

Widoczny gołym okiem osad, który zalega na naczyniach kuchennych oraz brzydkie zacieki na armaturze, są znakiem, że koniecznie powinniśmy kupić filtr do wody, ponieważ woda płynąca z naszego kranu nie jest dobrej jakości. Teraz dostępne są różne rodzaje filtrów do wody pitnej, które mają różną skuteczność, wydajność, jak również różniące się ceną. Kiedy zbadamy jakość naszej domowej wody, możemy na tej podstawie ustalić jaki filtr sprawdzi się najlepiej. Nieraz najlepszym rozwiązaniem będzie filtr do wody na kran, czy też dzbanek z filtrem. Nieraz może okazać się konieczna instalacja filtra do wody na cały dom.

Rodzaje filtrów domowych

Teraz na rynku, znajdziemy wiele różnego rodzaju filtrów do wody. Możemy do nich zaliczyć, na przykład modele dzbankowe, jak i montowane w czajnikach elektrycznych, centralne, nagraniowe, łazienkowe, naszafkowe, czy też podzlewowe. Mając na uwadze cenę oraz dostępność, najczęściej wybierane są filtry dzbankowe, ponieważ są szybkim i tanim rozwiązaniem. Zazwyczaj wyposażone są one w filtry węglowe. Woda wlewana jest przez górną pokrywę dzbanka i po pewnym czasie na samym dole zbiornika, gromadzi się oczyszczony płyn. Producenci tego typu urządzeń, zapewniają znaczną poprawę jakości wody przez usunięcie z niej cząsteczek, które mają średnicę od 5 µm, chloru i zanieczyszczeń mechanicznych.

Filtr do wody przepływowy – czym się charakteryzuje?

W ostatnim czasie można zauważyć, że wiele osób decyduje się na przepływowe filtry do wody. Warto wiedzieć, że tego typu filtry efektywnie uzdatniają wodę w całym domu, nie tylko tą, co leci z naszego kramu. Są one odpowiednie do zamontowania nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach w bloku. Montowane są one w rurze, która doprowadza wodę do domu. Zdecydowanie najlepsze rezultaty filtracji, jest w stanie zagwarantować nam punktowe umieszczenie filtrów, np. koło zmywarki, czy pralki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne