Strona głównaUncategorizedWieszaki łazienkowe na ręczniki. Jak wybrać, co je różni?

Wieszaki łazienkowe na ręczniki. Jak wybrać, co je różni?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów łazienkowych wieszaków na ręczniki. Różnią się kształtem, materiałem, z którego są wykonane i oczywiście ceną.

Wybór wieszaka na ręczniki będzie zależał od paru czynników. Musimy zastanowić się jaką rolę taki wieszak ma pełnić w naszej łazience. Może być to rola czysto użytkowa. Wtedy niekoniecznie skupiamy się na tym, aby design wieszaka pasował do całości lub by ją dodatkowo podkreślał. Może być wręcz przeciwnie. Wieszak na ręczniki może być doskonałym uzupełnieniem projektu łazienki.

Materiał – warto zwrócić na niego uwagę

Zwrócić warto również uwagę na materiał, z którego wieszak jest wykonany. Jeśli zależy nam na trwałości (mokry kąpielowy ręcznik potrafi sporo ważyć) przejrzyjmy wieszaki metalowe. Występują w wielu wersjach kolorystycznych. Są z połyskiem lub matowe (te drugie zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości, wieszaki z połyskiem robią wrażenie, natomiast wymagają częstszego polerowania). Wieszaki metalowe występują w cenach od 30 do nawet 260 złotych. Są również wieszaki plastikowe. Na pewno są mniej trwałe, natomiast możemy kupić je już za kilkanaście złotych.

Jeśli zdecydowaliśmy się na to jaką rolę (oprócz użytkowej) ma pełnić wieszak. Przeanalizowaliśmy budżet i wybraliśmy materiał, z którego ma on być wykonany pozostaje nam wybór kształtu.

Wieszaki łazienkowe możemy podzielić na takie, na którym powiesić możemy jeden lub kilka ręczników.

Pojedyncze wieszaki to najczęściej obręcz (niekoniecznie okrągła). Taka forma sprawdza się np. przy umywalce, gdzie najczęściej wisi ręcznik do codziennego wycierania rąk. Występują też pojedyncze haczyki. Te sprawdzają się, kiedy ręcznik ma tzw. uszko. Wtedy nie spada z wieszaka. W innym przypadku nie trudno o to, aby ręcznik co rusz lądował na podłodze.

W okolicy prysznica możemy pokusić się o zamontowanie tzw. wieszaka kąpielowego. Jest to najczęściej poprzeczka przykręcana do ściany na dwóch jej końcach. Występują w wersjach pojedynczych (jedna poprzeczka) lub podwójnych (dwie równoległe do siebie poprzeczki). Rzadko, ale zdarzają się również wieszaki potrójne. Znajdziemy również modele, w których wieszak ma kilka ruchomych ramion (dwa lub trzy).

Ostatnim rodzajem jest najpopularniejszy wieszak składający się z kilku haczyków ułożonych poziomo, jeden obok drugiego. Jak wspomnieliśmy wyżej, w tym przypadku najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest sytuacja, w której ręczniki mają tzw. uszka.

Jak widzimy wybór wieszaka na ręczniki łazienkowe nie musi być trudny. Wystarczy, że zanim wybierzemy się po konkretny model sprecyzujemy,czego od takiego wieszaka oczekujemy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne