Strona głównaBudownictwoKonserwacja i czyszczenie dachu, konstrukcji stalowych czy elewacji – wymiana nie zawsze...

Konserwacja i czyszczenie dachu, konstrukcji stalowych czy elewacji – wymiana nie zawsze konieczna

Pokrycia dachowe z czasem wymagają odświeżenia i konserwacji. Aby jak najdłużej były tak piękne jak po położeniu trzeba o nie dbać, niektóre wymagają naszej ingerencji częściej.

Pokrycie dachu ma za zadanie chronić przed słońcem, śniegiem, deszczem czy wiatrem. W zależności od rodzaju zastosowanego pokrycia z czasem mogą pojawiać się na nim kurz, igły i liście, zabrudzenia. Glony i mchy dotykają dachów w budynkach usytuowanych w ciemnych miejscach. Jeśli posiadamy dach ze strzechy, blachy cynkowo-tytanowej czy miedzianej właściwie nie mamy czym się martwić, poza okresowymi przeglądami. Większość obecnie stosowanych pokryć wymaga czyszczenia raz na kilka lat. Z pomocą przyjdą profesjonalne firmy np. https://rs-mal.pl/ której doświadczenie, środki i sprzęt pozwolą te czynności wykonać bardzo szybko i dokładnie. Na dachach o wysokim połysku zupełnie wystarczające będzie mycie, które wygląda niby na proste – podobnie jak w przypadku mycia auta- ale tu ważna jest właściwa technika. Zaczyna się od najwyższego punktu dachu po najniższy. Niezawodne środki chemiczne stosowane przez https://rs-mal.pl/ pozwalają na  przywrócenie dachom właściwego wyglądu i połysku. Dodatkowo, w razie potrzeby, zadbają o montaż śniegołapów czy wymianę rynien PCV.

RS-MAL uporają się z dachem blaszanym, dachówka ceramiczną i betonową czy pokryciami z gontu.

Często w  zaniedbanych budynkach osady z dachu pokrywać mogą elewację. Nie wygląda to atrakcyjnie i wtedy także warto zaufać specjalistom. Malowanie elewacji wykonywane przez https://rs-mal.pl/ na terenie Małopolski i Śląska wykonywane jest nowoczesna metodą w przystępnych cenach, w oparciu o najnowsze trendy. Poza tym przy odpowiedniej obróbce tynku elewacyjnego potrafią ukryć mankamenty i podkreślić atuty budynku.

A co z konstrukcjami stalowymi?

Używana na zewnątrz stal narażona jest bardziej, niż inne materiały, na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Brak ochrony stali albo brak konserwacji powoduje uszkodzenia i korozję. Na https://rs-mal.pl/ znaleźć można również usługę  antykorozyjnego malowania, w tym ognioochronnego malowania konstrukcji wykonanych ze stali. Niezbędne są przy pracach wysokościowych, w jakich pracownicy wykonują malowanie używanie agregatów do techniki natryskowej. Dzięki idealnemu pokryciu strumieniem farby obranej powierzchni rozwiązanie to jest trwałe i ekonomiczne. Lakier nie łuszczy się i nie odpryskuje. Malowanie ognioochronne wykonywane jest w oparciu o wysokie normy unijne. Dzięki zabezpieczeniu przed ogniem konstrukcji gwarantowane jest bezpieczeństwo nie tylko osób przebywającym w hali/magazynie ale tez samego budynku i wyposażenia.

Oczywiście w ślad za remontem zewnętrznym zwykle idzie i ten wewnątrz pomieszczeń. Firma https://rs-mal.pl/ zajmuje się dodatkowo remontami wewnętrznymi, by zadowolić nawet wymagających klientów i zapewnić im spokój na długie lata. Oszczędności w malowaniu dachu, elewacji pozwalają najczęściej na odświeżenie wnętrz i dostosowanie ich do oczekiwań i trendów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne