Strona głównaWnętrzaNa czym polega cyklinowanie podłogi

Na czym polega cyklinowanie podłogi

Podłoga drewniana to bardzo eleganckie i ponadczasowe rozwiązanie. Nadaje pomieszczeniu unikalnego klimatu i komponuje się niemalże z każdym stylem wystroju wnętrza. Jednak, aby deska podłogowa idealnie się prezentowała, należy o nią regularnie dbać. W tym celu co jakich czas przeprowadza się cyklinowane podłogi. Na czym polega ten zabieg? Czy można go przeprowadzić samemu, czy lepiej zlecić fachowcom?

Cyklinowane podłogi

Cyklinowanie podłogo polega przede wszystkim na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy deski podłogowej, czy też klepki parkietu. To warstwa znacznie już zniszczona w wyniku użytkowania. W wielu miejscach widać zarysowania,  także przetarcia lakieru i nie prezentuje się to zbyt korzystnie. Cały zabieg  nie jest specjalnie skomplikowany i kosztowny, jednak potrzebne nam będzie odpowiednie urządzenie w postaci cykliniarki. Oczywiście najlepiej  jednak  w tym wypadku skorzystać z usług fachowców, którzy doprowadzą  podłogę do idealnego stanu.

Cyklinowanie bezpyłowe

Technologie cyklinowania podłóg stale się rozwijają. Obecnie bardzo popularne jest cyklinowanie bezpyłowe. Takie zabieg powinno się przeprowadzać przynajmniej raz na 15 lat. W tym wypadku wykorzystuje się cykliniarkę podłączoną bezpośrednio do specjalistycznego pochłaniacza pyłu, który na bieżąco pochłania cały pył powstały w wyniku szlifowania wierzchniej warstwy podłogi. Taka usługa wymaga dużej wprawy. Usługę cyklinowanie parkietu Gdynia świadczy specjalistyczna firma, dysponujące odpowiednimi urządzeniami. Jeśli chcesz przeprowadzić cyklinowanie podłogi w domu już zamieszkanym, to takie rozwiązanie jest zdecydowanie najkorzystniejsze. Nie musisz zabezpieczać mebli i ścian przed pyłem. Cały proces cyklinowania przebiegnie szybko i sprawnie.

Oprócz samego zdarcia wierzchniej warstwy podłogi, specjaliści przeprowadzą również polerowanie i szpachlowanie. Oczywiście nałożą również świeżą warstwę lakieru, lub też oleju. Taka kompleksowa renowacja podłóg drewnianej sprawi, że będzie nam ona służyła jeszcze przez długie lata.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne