Strona głównaBudownictwoMieszalnik do betonu do ładowarek i mini ładowarek.

Mieszalnik do betonu do ładowarek i mini ładowarek.

Przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Oczywiście podstawowym rozwiązaniem będzie tutaj klasyczna betoniarka. Aczkolwiek do większych ilości, niezbędny będzie odpowiedni mieszalnik do montowany na ładowarkach i mini ładowarkach. Jest to specyficzna forma łyżki, która jest dodatkowo wyposażona w wewnętrzne mieszadło. Jest ono napędzane z układu hydraulicznego ładowarki, wobec czego nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania. Można więc powiedzieć, iż własny mieszalnik do betonu będzie przynosić przedsiębiorstwu konkretne korzyści. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej temu, jakie to będą korzyści i zastanowić się nad tego typu inwestycją.

Czym jest mieszalnik do betonu?

Jak już wspomnieliśmy, mieszalnik do betonu, to specyficzna forma łyżki do ładowarki czy też miniładowarki. Wewnątrz łyżki znajdują się odpowiednie mieszadła napędzane hydraulicznie, z układu hydraulicznego ładowarki. Dzięki temu przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy będzie realizowane sprawnie i szybko. Można więc powiedzieć, iż jest to standardowa łyżka, z dodatkową funkcją mieszania betonu. Trzeba bowiem pamiętać, iż łyżka z mieszalnikiem może być w dalszym ciągu wykorzystywana do załadunku sypkich materiałów budowlanych.

Do najważniejszych korzyści posiadania mieszalnika do betonu zaliczamy następujące kwestie:

  • Możliwość szybkiego przygotowania betonu w zadanej ilości.
  • Przygotowywanie betonu suchego, półsuchego oraz mokrego.
  • Sprawna dystrybucja betonu nawet na bardzo rozległych placach budowy. Ładowarka poradzi sobie z transportem betonu nawet w bardzo trudnym terenie.
  • Niski koszt przygotowania betonu – nieporównywalnie niższy niż jego zakup z betoniarni przemysłowej.
  • Możliwość przygotowywania betonu dokładnie w takiej ilości, jaka akurat jest potrzebna. Dokładnie o tej porze, o której będzie on potrzebny.

Są to konkretne korzyści, dla których warto zainwestować we własny mieszalnik do betonu. Oczywiście trzeba w pierwszej kolejności przeanalizować kwestię, czy jest nam takie urządzenie w ogóle potrzebne.

Dla kogo łyżka z mieszalnikiem?

Musimy tutaj zdać sobie sprawę także z tego, iż mieszalnik do betonu, nie zawsze będzie rozwiązaniem optymalnym. Cza po prostu przedsiębiorcy nie muszą inwestować w tego typu wyposażenie a i tak poradzą sobie wyśmienicie. Tak więc aby inwestycja w mieszalnik do betonu miała sens warto przyjrzeć się następującym kwestiom:

  • Czy firma realizuje inwestycje budowlane na rozległych terenach? Na przykład budowa dróg, chodników, ogrodzeń przemysłowych.
  • Czy regularnie zdarza się marnowanie betonu zamawianego z betoniarni?
  • Czy zdarzają się sytuacje przerw w pracy z powodu braku betonu?

Jeśli na powyższe pytania możemy udzielić twierdzącej odpowiedzi, z dużym prawdopodobieństwem, mieszalnik do betonu będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jeszcze trzeba posiadać ładowarkę, do której będzie on zamontowany. Zakładamy jednak, iż większość firm zastanawiających się nad tego typu inwestycją, ładowarkę bądź też mini ładowarkę posiada.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne