Filtry na kran są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Widujemy je głównie w kuchniach i łazienkach. Dlaczego coraz więcej Polaków przekonuje się do filtrowania wody lecącej bezpośrednio z kranu oraz jakie korzyści niesie za sobą zamontowanie filtra? Sprawdźmy.
Oszczędności
Na pewno niebagatelne znaczenie mają kwestie ekonomiczne. Kran filtrujący wodę może przynieść w gospodarstwie domowym naprawdę niezłe oszczędności. Jeśli np. każdego dnia na wodę butelkowaną wydajesz 4zł to zakup jednego filtra zwróci się już po 6 tygodniach. Potem, gdy nie będziesz musiał kupować nowego filtra (a jedynie wkłady) to czas zwrotu będzie dużo krótszy. Dokładniej mówiąc miesięczny koszt użytkowania filtra to jedynie około 23zł. Praktyka pokazuje, że gospodarstwo domowe korzystające z filtra na kran jest w stanie bardzo szybko wygenerować całkiem niezłe oszczędności.
Ekologia
Jeśli troska o naturę jest Ci bliska to z pewnością docenisz to, że zamieniając wodę butelkowaną na wodę z kranu realnie przyczyniasz się do ograniczenia odpadów w postaci plastiku. Jeśli co miesiąc kupujesz dziesiątki butelek wody w plastikowych butelkach to tym samym przyczyniasz się do zostawienia “plastikowego śladu” na naturalnym środowisku. Okazuje się, że ograniczenie wyrzucania plastikowych butelek jest prostsze niż mogłoby się wydawać.
Wygoda
Nie bez znaczenia jest wygoda. Kupując zwykły dzbanek filtrujący musisz przelać wodę z kranu do dzbanka i poczekać aż się przefiltruje. Natomiast korzystając z filtra zamontowanego na kranie możesz nalać przefiltrowaną wodę z kranu od razu do szklanki. Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiej przepustowości wynoszącej 2-4 litry na minutę.
Zdrowie
Według badań sanepidu w większości miejsc w Polsce bez problemu można spożywać wodę z kranu. Żeby jednak jeszcze bardziej podnieść jakość wody, którą spożywamy wystarczy skorzystać z filtra na kran. Dzięki wykonanemu z węgla aktywnego wkładowi, kran tapp watter usuwa z wody ponad 70 różnych zanieczyszczeń, w tym: chlor i pochodne chloru, metale ciężkie, lotne związki organiczne oraz THMy.