Strona głównaWnętrzaStojące, wiszące czy ozdobne – jakie lustra wybrać?

Stojące, wiszące czy ozdobne – jakie lustra wybrać?

Lustra są bardzo praktycznym elementem wyposażenia wnętrz. Przecież każdy z nas codziennie z nich korzysta. Jednak poza swoją niewątpliwie praktyczną funkcją lustra pozwalają ciekawie zaaranżować wnętrza. Odpowiednio dobrane, nie tylko upiększają wnętrze, lecz także je optycznie powiększają. W tym artykule odpowiadamy na pytanie jak wybrać lustro w zależności od pomieszczenia (np. jakie lustro pasuje do przedpokoju a jakie do sypialni). Podpowiemy też na co należy zwrócić uwagę wybierając lustro. Miłej lektury!

Na co należy zwrócić uwagę wybierając lustro?

Po pierwsze, trzeba określić jaki kształt ma mieć lustro. Powinno przede wszystkim być dopasowane do stylu wnętrza i reszty aranżacji. Lustro nie jest czymś co powinno się mocno wyróżniać. Raczej rekomendujemy lustra, które są wprost wplecione w aranżacje. Najlepiej gdy wygląda tak jakby stało lub wisiało w danym miejscu od dawna.

Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na wymiary lustra oraz na to czy ma być umiejscowione w pionie czy w poziomie.

Jakie lustra wybrać w zależności od pomieszczenia?

Podstawowym miejscem, w którym powinno znaleźć się lustro jest łazienka. Jest to absolutnie obowiązkowy element, niemal niezbędny podczas codziennej higieny. Zdecydowanie lustro w łazience nie powinno być zbyt małe. Przyjmuje się, że minimalna wielkość pozwalająca na swobodną codzienną toaletę to 40-80cm. Lustro łazienkowe powinno być zawieszone minimalne na wysokości 1,2m, zazwyczaj jest umieszczane nad umywalką, chociaż zasada ta nie musi być regułą. Wybierając lustro do łazienki zdecydowanie trzeba zadbać o to by było spójne z resztą pomieszczenia. Z reguły lustra do łazienki mają minimalistyczną formę.

Kolejnym miejscem, w którym spotykamy lustra jest przedpokój. Tutaj lustro nie jest już tak bardzo konieczne, ale z pewnością jest bardzo pomocne. W przypadku lustra do przedpokoju możemy postawić na coś nieco bardziej dekoracyjnego. Zazwyczaj lustro w przedpokoju jest umieszczane na drzwiach szafy.

Jeśli chcesz kupić naprawdę dekoracyjne lustro to najlepszym miejscem by je gdzieś ustawić lub powiesić będzie sypialnia – tutaj śmiało można nieco popuścić wodze fantazji i wybrać coś mocno dekoracyjnego. Przykłady ciekawych luster znajdziesz na https://www.swiatprezentow.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne