Strona głównaBudownictwoZakup okien - co warto wiedzieć?

Zakup okien – co warto wiedzieć?

Zakup okien do domu nie jest łatwym zadaniem. Jeśli ktoś robi to po raz pierwszy może mieć niemałe problemy z rozeznaniem się w niuansach technicznych. Tymczasem wybierając okna warto sprawdzić i porównać kilka podstawowych parametrów, które zadecydują o bezpieczeństwie i komforcie ich użytkowania.

Jakie okna wybrać: PCV czy drewniane?

Obecnie zdecydowana większość klientów stawia na okna wykonane z PCV. Są one wytrzymałe, nowoczesne i przystępne cenowo. Z kolei okna drewniane, choć nieco droższe również są warte rozważenia. Nabywając okna Rzeszów drewniane możemy wybrać niepowtarzalną estetykę i ekologię w jednym.

Na co zwracać uwagę wybierając okna?

Okna to wyrób, który posiada cały szereg ważnych cech użytkowych, dlatego nie należy kierować się jedynie niską ceną. Zacząć należy od obejrzenia zastosowanych profili okiennych. Ważna jest ich szerokość, przekrój a także rodzaj wzmocnienia stalowego, które znajduje się w środku. W dalszej kolejności należy przyjrzeć się szybom oraz zastosowanym uszczelkom. Obecnie wielu klientów stawia na pakiety trzyszybowe, które mają dobre właściwości termoizolacyjne. Następny ważny element okien to okucia. To właśnie one decydują o tym, czy nasze okna Rzeszów będą bezpieczne i wygodne w stosowaniu. Warto korzystać z nowinek technicznych takich jak na przykład przesuwne drzwi tarasowe, które są niebywale wygodnym rozwiązaniem.

Od czego zależy cena okien?

Okna nie mają jednej sztywnej ceny, bo zależy ona od wielu czynników. Pierwszym z nich jest kolor. Najtańsze są okna Rzeszów białe bez oklein, bardzo rzadko obecnie wybierane do domów. Jeśli pragniemy mieć okleinę drewnopodobną to musimy za nią dopłacić. Dopłata będzie jeszcze wyższa jeśli zamówimy okleinę również od środka. Z dużymi dopłatami wiąże się także posiadanie okien o kształtach nietypowych. Warto wiec już na etapie projektowania domu zastanowić się czy chcemy mieć łuki, trójkąty, koła czy trapezy.
Obecnie producenci okien oferują nam także duży wybór szyb. Można, więc wybierać szyby przyciemniane, mleczne, z ornamentami, dźwiękoszczelne czy antywłamaniowe. Z każde jednak z tych rozwiązań trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne